| Derya99 a întrebat:

Buna TPUhappy As vrea sa ma ajutati, nu stiu ce sa fac. Am o prietena destul de buna dar ma deranjeaza un lucru la ea. Rade de un defect de-al meu si ma ia la misto si chestia asta chiar ma deranjeaza. Am incercat s-o fac sa ma inteleaga ca ma jigneste intr-un fel dar degeaba... crede ca glumesc. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| puisor98 a răspuns:

Atunci.poate nu-ti este chiar o prietena bunawinking prieteni nu ar rade de defectele noastre, ei ne ajuta sa uitam de el, ba mai mult, ne ajuta sa le privim ca pe niste calitai, ptca asta fac prieteni NE AJUTA! fundita? puppy dog eyes

| Derya99 explică (pentru puisor98):

Mersi. Este foarte adevarat ce ai spus. :*

| puisor98 a răspuns (pentru Derya99):

Cu placere :*! si multumesc pentru fundita puppy dog eyes

| Derya99 explică (pentru puisor98):

Nu ai pentru ce :*

20 răspunsuri:
| lecsy a răspuns:

Se mai gasesc si persoane din astea DAR daca este o prietena adevarata va intelege ca nu este OK sa rada de defectul tau.
Incerca sa ii spui pe fata ce te deranjeaza la ea.
Si probabail te va intelege daca nu inseamna ca nu este o prietena adevarata.

Si mai spune-i sa se puna in locul tau sa vada cum te simti.

| Derya99 explică (pentru lecsy):

Multumesc frumos pentru raspuns :* Voi mai incerca inca odata sa-i spun ca ma deranjeaza. Sper sa ma inteleaga, daca nu...Asta e.

| lecsy a răspuns (pentru Derya99):

Bafta si in cearca sa fii mai tare pentru ca in viata vor exista persoane care vor profita de pe urma ta

| Derya99 explică (pentru lecsy):

Mersi la fel. Mi s-a mai intamplat faza cu profitatul... chiar si copiii au ajuns sa se poarte mult mai rau ca adultii. Dar nu toti. Sunt copii si cu bun simt.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu e prietena, nici macar colega.Cu cat observa ca te afecteaza, va insista mai mult.Asta e rautate si nu are nici un punct comun cu prietenia.

| Maomau a răspuns:

POi sa bagi distanta intre ea si tine ca saraca fata este o proasta lipsita de cel mai elementar bun simt.
Si nu cred ca-ti face onoare sa ai asemenea prietene!
Nu uita, prietenii se aleg, iar rudee si vecinii ti le da D-zeu.
Asa ca alege!
Primesc funda?

| a răspuns:

Hey scumpo. Daca era o prietena cu advarat buna, asa cum tu o consideri, si logic ca nu merita, nu iti lua in gluma defectele, si fie ca nu intelegea, fie ca intelegea, trebuia sa se gandeasca profund si sa incerce sa puna totul cap la cap, sa-si dea seama si singura ca nimeni nu e perfect, si poate te ajuta intr-un fel...imi pare rau ca exista astfel de oameni care nu valoreaza mai nimic, si mai ales ca s-au strecurat in viata ta love struck :/.
Nu trebuia ca tu sa o atentionezi ca te jigneste. Trebuia sa-si dea seama ea singura :/.
Aceasta fata nu e tocmai o prietena buna.
Sfatul meu e sa nu ii mai dai atentia de dinainte, sa o ocolesti, si o sa-si dea seama ca nu glumeaiwinking. Apoi, pe viitor, alege-ti prietenii cu atentiebatting eyelashes. Momentan, poti sa te refugiezi in prietenia altor fete, sau a uneia in special, cum doresti, in care sa ai mare increderehee hee, si care sa iti fie prietena cu adevarat ADEVARATA laughinghee hee.
Mult succesc kiss.
Bafta kiss love struck love struck.

| Derya99 explică (pentru ):

Multumesc pentru raspuns:* Daca ai sti cine e... ai ramane uimita.

| a răspuns (pentru Derya99):

Cred ca incepe cu 'R' ...nu?

| Derya99 explică (pentru ):

Mda, cam asa...

| a răspuns (pentru Derya99):

Am inteles..am cam observat si eu cv.

| Smile2BHappy a răspuns:

Incearca sa pari suparata si poate o sa vada ca nu glumesti si poate o sa se potoleasca.

| Derya99 explică (pentru Smile2BHappy):

Mersi pentru raspuns dar am incercat si astasad

| karlittaa a răspuns (pentru Derya99):

Pai atunci incearca sa o eviti ca sa isi dea seama ca te deranjeaza destul de tare faptul ca rade de defectul tau.

| Smile2BHappy a răspuns:

Atunci incearca sa razi si tu de un defect al ei ca sa vada cum este.

| Derya99 explică (pentru Smile2BHappy):

Nu voi face asa ceva pentru ca poate stie cum ma simt stiu sigur. Si ea mai mult ca sigur a patit ceva de genul. Dar nu sunt asa de rea incat sa ma port la fel.

| karlittaa a răspuns:

Pai daca iti este prietena nu ar trebui sa rada de defectele tale, ci sa te inteleaga si sa iti fie aproape.