| magda2454 a întrebat:

As vrea să stiu ce înseamnă calibrare pentru că am văzut la telefon.

4 răspunsuri:
| Lovedance144 a răspuns:

A prelucra mecanic o piesă, un semifabricat, spre a obține forma și dimensiunile prescrise

| TieN a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu incerci...e foarte greu sa apesi exact in interiorul acelui punct rosu...e o functie care regleaza atingerea degetului pe touch si cat de repede actioneaza acesta cat si aria de a acoperi un buton cu degetul

| magda2454 explică:

Pai daca incerc sa o activez ma pune sa ating in mijlocul punctelor acelea si mi se pare ciudat.

| myr3ll a răspuns:

Iti da ceva gen niste puncte rosii si daca dai pe ele iti merge bine touchscreen-ul