| Romancutza a întrebat:

As vrea sa va fur din putinul timp pe care il aveti sa va povestest viata mea.Stiu ca va intrebati."De ce vrea nebuna asta sa-mi spuna viata ei""sau"Ce-mi pasa mie de viata ei"dar as vrea si eu niste pareri si indrumari in viata.

Era seara, 14 martie din 1996 cand m-am nascut...pardon,ne-am nascut. S-a nascut si geamana mea, mama nici nu a stiut ca avea doua, de unde bani si atatea masinarii pe vremea aia? Oricum, am crescut in orasul acela 5 luni, pe urma m-am mutat.La scurt timp dupa, bunica a fost ucisa. A fost o zi de neuitat, nici nu as vrea sa ma gandesc. A inceput scoala, prieteni noi cu care m-am inteles cat de cat. Dar in clasa a 4-a a trebuit sa ma mut cu familia in italia, din cauza uni psihopat care a incercat sa ma omoare, era nebut si avea handicap, ce sa-i faci, nu toti sunt normali.Aici in irtalia stau de 4 ani, fara nici un prieten, sora cu care nu ma mai inteleg, parinti cu care ma cer, inchisa in mine, si avand un vis de implinit, aproape imposibil. Vreau sa ajung pe marele ecrane, o cantareata.Nu ma judecati gresit, dar fiecare are un vis de indeplinit.Verile mai mergeam in romania, pana a murit si unicul bunic pe care il aveam, de atunci stateam doar 2 saptamani. A inceput si vremea sa ma indragostesc.AM avut parte doar de suferinta, primul a incercat sa o faca cu mine, iar al doilea ma insela, m-am saturat si am zis ca nu mai vreau sa sufar.

Acum stau ca disperata, singura in camera.AM aflat ca comunicatia poate fi salvarea mea.Acum va scriu, dar sunt povesti de astea, si nu puteti sa intelegeti aceste persoane pana cand nu ii priviti in ochii plini de lacrimile sarate in care suntem pierduti.

As vrea sa comunic cu voi, despre orice, muzica, carti, scoala, ecc.astept mesaje pe privat.

Si astept comentarii ...Multumesc pentru timpul acordat, si va rog sa-mi scuzati gramatica.

Răspuns Câştigător
| emchristina a răspuns:

Interesanta poveste.straight face stiu cum e sa pierzi bunici. Oricum daca ai nevoie de o prietena sunt gata sa iti fiu acea prietena. :*

19 răspunsuri:
| Dreamin a răspuns:

Heiii si eu trec prin ceva de genu sad
Am 16 ani is in Italia tot de 4 ani si tot nu ma inteleg delocc bine cu parintii mai ales cu tata daca ma mai cert odata cueleu fug de acasa ptk nu il mai suport. in dragoste am si eu dejamagita de foarte multe ori chiar de de prieteni. Prima pers pe care am iubit-o si-a batut joc de mine ma "folosit" si dupa NU MA MAI CUNOSTEA oh go on infine cand am crezut ca am trecut peste s-a intamplat ca am cunoscut alta persoana deosebita care credeam ca ma iubeste cu adevarat...de unde atata fericire? prietena mea care o puneam mereu pe primul locc, cu care faceam de toate, ghici ce a vrut sa faca? sa se fta, scuzami expresia cu prietenul meu. prima data am iertato crzand ca no sa se mai intample dar sa mai intamplat si dupa neam certata tare Nu am mai vorbit 4 luni de zile intre timp m-am desprtit si debaiatul ala cu care am stat 6 luni. ce sa spun mi-a facut viata un infern. Dupa ce neam desp au uramat forte multe certuri oh go on si inca profita sa isi bata joc de mine la maxim cu orice ocazie. Despre prietene? Mam impacat cu ele. Dar nu mai este la fel. Nimic! si m-am lamuri cu iubitii si prietenii. toti te folosec numeni nu-ti vrea mai mult bine decat cineva drag cum ar fi familia.Acum mai ies cu ele dar doar ca sa am cu cine iesi si ele la fel cu mine. dar se vede ca eu nu mai sunt pe prumul loc in viata la fata care o credeam cea mai buna prietena sad si e foarte durerossa vezi cum odata erai totul pentru o anumita persoana si acum NIMIC.de asta tiam spus ptk nu ar trebui sa suferi din cauza asta.sincer sa fim seriosi. TOate la timpul lor. Dar ai sa probezi si tu astea pe pielea ta.toata lumea sa lamureste la un moment dat cu toate.Si eu la varsata ta tot suferem din cauza asta si stateam inchisa. Tu incerca sa iesi afara cu vreo colega si asta o sati mai scape cate un zambet. Totusi nu uita ca Iubirea vindeca ranile sufletului. dar inainte de a gasi iubirea ai sa dai de multa suferinta. Tiam povestit toate astea ca sa nu te simnti singura care sufera si sa may uiti de ale tale :* ptk stiu cum e... may ales aici in Italia. Fa ca mine. Spera ca mereu ca ziua, saptamana, sau anul viitor o sa fie mai bine!
uite un text foarte adevarat :*

♥Pe masura ce crestem descoperim ca pana si persoana care nu trebuia sa te dezamageasca vreodata, probabil o va face.Vei avea inima franta cel putin o data si de fiecare data va fi din ce in ce mai rau.Vei frange si tu inimi, asa ca adu-ti aminte cum te-ai simtit cand tu sufereai. Te vei certa cu cel mai bun prieten.Vei plange pentru ca timpul trece prea repede, si, poate, vei pierde pe cineva drag.

Ai grija de tine :* si sper ca decum inainte sa vezi lucrurile alfel :X

| noktambul a răspuns:

O poveste trista, din pacate. Nu mai privi inapoi, nici macar peste umar!

| UninspiredName a răspuns:

WOW.nu cumva te cheama Roxana ca imi amintesti f bine de o ex-prietena de'a mea... mi'ar face placere sa discutam big grin. daca vrei, trimite'mi un mesaj pe privat si iti dau id meubig grin
Bye honeywave

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Ce rau imi pare straight face
din pacate nu am cum sa te ajut decat sa vb cu tine si tu stii ca de fiecare daca cand ai sa ai nevoie eu sunt pe mess :*
Succes in viata si ai sa-ti indeplinesti sigur visul! Stiu eu!winking:*

| mysteriouswoman6905 a răspuns:

Poti sa vb cu mine adresa mea este ''tio_clio''(stiu ca suna ciudat)

| angeltyo a răspuns:

O poveste destul de cutremuratoare... Si reala, din pacate.
Nu stiu ce as putea sa-ti spun, se pare ca viata deja te-a invatat prea multe, prea devreme. Daca vrei sa vorbim trimite-mi id-ul tau pe privathappy Multa sanatate si curaj!

| Extasy a răspuns:

Hey daca vrei sa vorbim, sa te descarci, sa te pot ajuta cu un sfat ceva da-mi add la ciocovanilata pentru ca pe TPU nu stau prea mult ca sa putem vb prin mesajebig grin

pussy:*

| Frrramboise a răspuns:

Si cu geamana ta ce s-a intamplat? hai ca sunt curioasa

| justMe29 a răspuns:

Daca ai nevoie de ceva sunt aici, e o poveste foarte trista ...imi pare sincer rau de tine dar e bine ca te-ai hotarat sa ne povestesti si noua

| SugarStar a răspuns:

O poveste interesanta dar si cutremuratoare. Stiu cum e sa-ti pierzi bunici. Si la mine au murit bunici din partea tatalui si bunica din partea mamei.

| eububu a răspuns:

Wooow asta da suferinta. Mai am un pic si incep sa plang si nu e o glumastraight face sad... e trist ca exista astfel de povesti dar viata merge inainte...

succeshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, nu stiu ce as putea sa iti spun. Am remarcat ca esti o persoana puternica dar tot odata foarte sensibila. Intr-adevar ai o poveste de viata interesanta ca a tuturor de altfel.As dori sa putem vorbii pe mess, asa ca daca poti si vrei lasa-mi te rog id tau. Elena

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am cont pe TPU. dar imi place acest site. eu te ajut cu mare placere id-ul meu este : Girl.Perfekt

Ciao :*:*:*happyhappyhappy. este o poveste cutremuratoare. si foarte trista... eu trel prin acelasi lucru. da-mi add pwwp :*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti vb cu mine id-ul meu e,, tio_clio''(da stiu e ciudat)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa vorbesti cu mine id-ul meu este ''tio_clio''(stiu ca e ciudat)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

straight face

da-mi id-ul tau pe privat, mai am o prietena prin Italia :X

| BineeeMa a răspuns:

O poveste...trista pot spune

nu stiu ce sfaturi ti-as putea da, dar daca vrei vreodata sa vb cu cineva sau stiu eu... iti trimit Id-ul meu pe privat. Daca dai add specifica doar ca eu ti-am dat ID-ul pe TPU

| UniCool a răspuns:

Subscriu si eu la ce au spus ceilalti. daca ai nevoie de un sfat, de un prieten sau doar sa te descarci te pot ajuta si eu.lasa-mi id de mess pe prv. si vb.

Valentin, 26ani, Romania :*

| Madalinamadalina12 a răspuns:

O poveste deosebita...pot fi prietena ta si tu chiar poti face o carte cu viata ta scces