| TeddyBear a întrebat:

Bună TPU!
aseară am visat că eram cu prietenii afară, ne drogam şi beam bere...
credeţi că înseamnă ceva?puppy dog eyes
Fundă şi voturi

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Daca ar fi sa o luam stiintific si alte chestii gandite logic, visele nu inseamna nimic.
Da cum eu nu le am cu stiinta, pentru ca distruge multe vise, o sa spun cam ce cred eu. Visele, de multe ori, arata ce se v-a intampla in viitor, sau ca ai ceva de facut si tu nu vei face.
EX: Odata, trebuia sa ma duc la scoala, sa semnez niste chestii pentru inscrierea la liceu. Si trebuia sa ma duc pe la 9. Inainte cu 1 zi, seara, cand m-am culcat, am visat ca voi dormiii prea mult, si nu ma voi duce la timp sa semnez foile alea, si exact asa s-a intamplat.
Creierul uman este prea complex ca sa fie examinat calumea de om, cum noi folosim doar 10% din el, nu prea e posibil sa stimp tot ce putem face cu el.
Oricum, deci visul tau poate fi luat ca pe un avertisment, sa nu ai incredere in cineva care iti ofera ceva suspect, pentru ca pot fi droguri, si vei ajunge dependenta. Si la fel este si cu alcolul, este un advertisment, sa nu te apuci de alcool ca poate nu te mai poti lasawinking
Visul ala poate insemna si ce vei face in viitor, ca vei ajunge o alcolica care se drogheaza(scuze daca am fost prea direct), si din asta trebuie sa inveti sa ai grija

8 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Ce pana mea sa insemne? Ai visat straight face Ce copac

| DontHaveANamee a răspuns:

Visul tău poate fi perfect înțeles din punct de vedere psihologic, sau cel puțin așa spunea Freud. În timpul soumnului, dorințele, temerile, ideile noastre cele mai profunde se transformă în imagini, din moment ce bariera conștientului este momentan ridicată. happy

| ByaKid a răspuns:

Buna :P
Am cautat pe dictionar de vise si am gasit asta:
http://www.visele.ro/cauta.php?vis=drogat

am gasit doar despre droguri.Nu stiu sincer ce inseamna. Daca vrei, mai cauta pe site'ul ala care l-am postat mai sus. Sper ca te-am ajutat.Paaa>:D<

| alintush15 a răspuns:

1. BERE
bautura statuta, care a ramas in pahar, poate prevesti sfarsitul unei prietenii. Brea proaspata pe care o beti in vis, simbolizeaza o stare buna de sanatate, daca nu se varsa. Daca berea are numai spuma, ea indica faptul ca in cercul dumneavoastra de cunostinte aveti de-a face cu palavragii si fanfaroni (vezi, de asemenea alcool).
2. BERE
Cand vezi bere cu spuma in fata ta chiar daca o bei tu sau o duci altcuiva este semn ca te vei simti bine cu persoane care nu iti sunt foarte apropiate Daca berea este rasuflata si nu are capac este semn ca vei avea neintelegeri cu persoana iubita.
3. BERE
Imbolnavire, suparare mare- amara- nesiguranta in castig - band- profit, osteneala cu folos- blonda- primesti o scrisoare- halba de - petrecere cu prietenii- neagra- venituri mari- tulbure- necazuri.

1. PRIETENIE
vei avea parte de intristare, de suparare.

scuze despre droguri n-am gasit_)))
pa pa sper ca ti-am fost de ajutor o zi buna!

| Alexa_8541 a răspuns:

Da
cred ca e isputa
p.s: Sa Nu Faci
funda plzz:d

| alem a răspuns:

Visele sunt niste ''produse'' ale creierului care sunt continuate in somn.nu treuie sa te iei dupa ele pentru ca poate tu te-ai gandit mai mult la ce s-ar intampla ce ar fi daca ai face asta sau ce conseciinte ar avea aceste lucruri.Creierul a inregistrat aceste ganduri si le-a dat ''drumul'' noapta cand tu dormeai si asta nu se intampa ziua pentru ca tu ai ale griji.Asa ca zic sa nu te ei dupa ele.Am dat un raspuns mai eleborat pentru a intele tu mai bine sper sa iti fie de ajutor si sa te liisteasca. Daca di si tu o funditabig grin:*nu ma supar big grin

| babesss a răspuns:

Buna!
Visele au loc in subconstientul nostru.
Probabil in acea zi ai vazut ceva care tinde spre visul tau. ai observat niste lucruri carora nu le-ai dat atentie dar care te-au marcat indirect. Stai linistita. Nu inseamna nimicbig hug

| podarualexandru a răspuns:

Nu cred ca o sa insemne ceva doar ca poate asta iti doresti iar creierul in timp ce dormi "proceseaza" tongue