| Alin872 a întrebat:

Buna TPU! Azi am spart un geam (termopan) cu mingea fara sa vreau am 15 ani, ce mi se poate întâmpla?

7 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Daca te-a vazut proprietarul, o platesti si gata. Asta in cel mai bun caz, daca proprietarul nu depune plangere.

| Cosmin3412 a răspuns:

Ala numai termopan nu era daca ai reusit sa-l spargi cu mingea. Ori avea mingea pietre in ea?

| Alin872 explică (pentru Cosmin3412):

Înainte a mai dat și un băiat în el și cred că era slabit

| Cosmin3412 a răspuns (pentru Alin872):

Sa inteleg ca voi ați dat in el până a crăpat?
Nu are cum sa slăbească.

| Alin872 explică (pentru Cosmin3412):

Nu am dat în el până a crăpat, am dat cu mingea în el din greșală

| Cosmin3412 a răspuns (pentru Alin872):

Ala nu e termopan. Un geam termopan nu se sparge de la o minge. Încearcă acasa sa vezi daca reușești. Deabea se sparge cu ceva dur. Plus ca sunt mai multe straturi... În fine. Povestea pica. Ori nu e termopan ori era spart înainte cu altceva

| Alexandru1111199 a răspuns:

Ce sa se intample, o sa fii nevoit sa te duci la parintii tai si sa le spui ca ai spart geamu si sa il platesti ori tu din alocatia ta, ori parintii tai.