| Anonim147943 a întrebat:

Buna TPU!
Baiatul de care imi place a inceput sa fie foarte retras, nu prea mai vorbeste, in pauze se uita pe geam. Cum as putea sa ma placa. Sunt si eu la fel de retrasa, mi-e destul de rusine sa vorbesc in special cu baieti. Mentionez ca el nu este in clasa cu mine dar il stiu de un an jumatate.

2 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

Pai gaseste si tu un mod de a te baga in discutie cu el si apoi ii spui ca l-ai vazut mai retras si te-ai ingrijorat. Apoi il intrebi daca a patit ceva.
Poti sa te bagi in seama cu el cerandu-i tema la o materie.
Sau iti iei un joc pe telefon care se joaca el si jucati impreuna.
Este ok sa iti fie rusine. Ceea ce trebuie sa inveti este sa mergi mai departe indiferent de ce emotii ai. Chiar daca iti este rusine nu trebuie sa te opresti.

| FilipSorin a răspuns:

Fi mai atenta cu el, vorbeștei frumos, fa mici gesturi, etc, ceva de genul