| Elide a întrebat:

cand ma gandesc ca vine bacu' ma apuca palpitatiile de tot, stiu ca suntem in octombrie dar va trece anul imediat..Cum sa scap de teama asta?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te gandesti ca dupa bac vine facultate, si practic vei avea cate un bac in fiecare sesiune si atunci ai sa realizezi cat de usor a fost bacul.

Daca inveti si rezolvi cat mai des variante de subiecte de bac nu vei avea nicio problema.

| Hammurabi a răspuns:

Imagineaza-ti ca esti in aprilie... incearca sa simti si sa traiesti intens groaza momentului cum te invadeaza din cap pana in picioare. Apoi intoarce-te in octombrie. Te vei simti mult mai relaxata. laughing

| OoBunnyoO a răspuns:

Singura modalitate prin care poti scapa de teama este sa faci ceva in privinta ei. Daca te vei apuca de invatat si vei invata in fiecare zi ceea ce ti se preda, iti vei da seama ca faci tot ce sta in putere sa fii pregatita pentru examene. Iar atunci nu iti va mai fi frica.

| m1dn1gh7 a răspuns:

De teama scapi in momentul in care constientizezi ca esti sigura pe tine atunci cand te duci sa dai bacul. Trebuie sa ai ceva mai multa incredere in tine. Succes!