| bigigiemall a întrebat:

de 2 saptamani fac tot mai des atacuri de panica, adica din ce in ce mai des fac chiar cate 5-6 pe zi + noapte
Totul a inceput dintr-o dimineata cand m-am trezit cu puls nebuneste de atunci am ramas traumatizat... tin sa mentionez ca nu ma doare in piept nu am insuficienta respiratorie sau alte probleme doar palpitatiile si frica aia inexplicabila in stomac " frica intensa de moarte"
De atunci nu mai pot pur si simplu in fiecare zii stau tot in atacuri imi creste pulsu si la 130 si sta asa cateva minute bune am loat distonocalm dar se opreste abia peste 1h straight face
Cateodata cand imi inving temerile si scap de anxietate trece si in 15 min. dar nu ma mai simt in siguranta as lua o punga de pastile doar ca sa nu-mi mai creasca.mi-e frica sa ies afara din cauza fricii
Si noaptea cand ma pun in pat ma trezesc pe la 2-3 cu anxietate si palpitatii si dimineata la fel...
Daca nu iau pastila " distonocalm" ma pot calma si singur dar dupa 15 minute iar vine. sunt SATUL
Ma tot gandesc ca am probleme grave cu inima, chiar cand am palpitatii parca nu ma sperii atat de tare dar stiu ca voi avea de suferit pe viitor de la ele...O frica tot am
Tot timpul ma gandesc ca in timpul tahicardiei sa nu cumva sa fac vreun infarct sau vreun atac cerebral... e groaznic
Chiar maine ma duc la medic sa-mi fac analizele. dar poate ma ajutati si voi cu ceva niste sfaturi de calmare sau ce stiu eu poate s-a mai confruntat cineva cu asa ceva.
Mai tin sa mentionez ca am doar 16 ani impliniti recent
Ms pentru ajutor!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Tine-ti ideile si problemele sub control adapteaza-te la situatii, fii maleabil si gandeste pozitiv indiferent de natura evenimentelor.
SI UN PSIHOLOG TE POATE AJUTA.
Te pup!