| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU! Ce sfaturi îi puteți da unei fete de 15 ani pentru a scăpa de timiditate?

Răspuns Câştigător
| iknoweverything a răspuns:

Cea mai mare teama a tuturor este frica de eșec.
Ți-e teama sa nu fi respinsă.
Dar ideea e ca tu trebuie să interacționeze cu cât mai mulți oameni, sa cunosti cat mai multi.
Dacă ai fost respinsă o dată, treci peste.
Mai incearca.
Trebuie să înveți să fi precauta.
Si vei invata asta doar dacă vei cunoaște multi oameni cu diferite stiluri de viață.
Dacă nu faci asta, o sa fi respinsă o dată, o sa treci cu greu peste iar data viitoare se va întâmpla la fel.
Cel mai important e să nu-ți pese de parerile oamenilor, pentru ca orice ai face ei tot te vor judeca pentru ceva.
Si inca ceva. sa n-ai incredere in nimeni.

| anonim_4396 explică (pentru iknoweverything):

Mulțumesc pentru răspuns! Cred că aceste sfaturi îmi vor fi de folos.

| iknoweverything a răspuns (pentru anonim_4396):

Funda? Multumesc?

| anonim_4396 explică (pentru iknoweverything):

Când am intrat eu nu mi-a apărut funda, dar acum este.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa puna mana pe carte sa invete foarte bine, ca sa-si creasca IQ-ul, fiind capabila sa inteleaga atunci, relatiile interumane si importanta lor.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Problema nu este învățatul, am note foarte bune la școală. Adolescenții de vârsta mea sunt invidioși pe mine și mă resping. Am încercat să mă împrietenesc cu ei, dar nu m-au acceptat pentru că sunt mai matură.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai sa fii o persoana mai vesela si sa stii ce persoane alegi pentru a purta un dialog.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Treci peste, daca vrei cu adevarat sa ai succes trebuie sa iesi mereu din zona ta de comfort. Nu vei reusi mare lucru daca esti timida, sa te gandesti mereu la asta. In plus nimeni nu te va manca, si nu trebuie sa iti fie frica ca poate te faci de ras si oameni te judeca, dar stii ce, ei sunt vraiste, unii habar nu au ce fac sau ce spun.

| anonymous00702 a răspuns:

Sa continue asa cu este si nu va avea nici o problema, cat timp se descurca in viata este perfect.

| Insideb0i a răspuns:

Pai totul depinde de tine aici... uite eu vreau sa-ti recomand un video care o sa ti se potriveasca pentru problema ta https://www.youtube.com/watch?v=oD-B7AG922w