| monica13 a întrebat:

ce stiti despre examenul de bilingv? e greu? mi e frica rauuuuu! puteti sa imi dati poze cum s ar putea da la examen?/si daca sunteti din valcea stiti cand se sustin probele?

Răspuns Câştigător
| ArianaP a răspuns:

Examenul de biling e relativ usor, si toata lumea il trece. are o proba orala, si una scrisa. la proba orala, primesti un text, esti lasat sa il citesti. pe baza lui iti sunt puse intrebari. proba scrisa variaza de la an la an. de exemplu la engleza, te poti astepta la if clause, passive voice, si fill in the blanks. se pune accent de obicei pe timpurile verbale. mult succes :*

| monica13 explică (pentru ArianaP):

Pai am auzit ca poate sa imi dea o poza pe care sa comentez... poti sa imi dai o poza de genul asta? te rooog

| ArianaP a răspuns (pentru monica13):

Atunci cand l-am dat eu, nu. deja chestia asta cu poza e pentru Cambridge din cate stiu eu