| HeaDShoT_3065 a întrebat:

ce trebuie sa contina un portofoliu la limba romana unui elev de clasa a 8-a?
funda

3 răspunsuri:
| alecsasweet a răspuns:

1. Partile de vorbire
2. Def. ale figurilor de stil
3. Def. ale genurilor literare + trasaturi (epic, liric)
4. Modele de argumentare/exprimarea opiniei
5. Fisa cu modurile de expunere (def., trasaturi)
6. Creatii proprii
7. Teste si teze din clasa a 8-a
si cam atat... sper ca te'am ajutat. funda? happy

| DuTzVlAaA a răspuns:

Pai lucrarile+tezele care le-a dat in 5-8 la romana compunerile si cam atat cred eu happy app joci metin?; x add id meu r.mysterio82@yahoo.com

| Adriana_Claudia_1975 a răspuns:

Sal portofoliul trebuie sa contina morfologie (adjectivul, subst., etc...) bibliografi a autorilor din textele citite verbele trecute la toate modurile si timpurile daca ai toate astea ai nota 10