| anonim_4396 a întrebat:

Bună,TPU!
Cred că, colegul meu mă place. Asta se întâmplă cam din clasa a6a. Mereu de uită la mine,ba chiar foarte insistent,iar când mă uit la el,îşi mită privirea în altă parte. Am observat că se uită foarte mult timp la mine. Mereu se bagă în vorbă cu mine. De exemplu "ți-ai făcut tema?; "am avut temă?" Chestii din acestea. Îmi i-a mai mereu apărarea şi de comportă foarte frumos cu mine,dar am o nelămurire.
Azi am avut sport şi am jucat handbal împreună cu băieții. Băieți contra fete. În timp ce mă băgăm să apar,am văzut că vrea să dea el la poartă şi m-am lăsat în jos ca să nu mă lovească, pt că port ochelari de vedere şi îmi era frică să nu mi spargă. ŞI ..ghiciți ce?! Chiar,m-a lovit cu mingea! M-a lovit jos,în stânga,unde,de câteva zile mie de durere,cred că am apendicită, dar voi merge la medic sa ma consulte..in fine. si după ce m-a lovit,au venit aproape toți colegii la mine,numai el nu a venit. ŞI.mi-a zis profesoara să merg să stai pe margine şi eu plângeam de durere şi nici nu şi-a cerut scuze în momentele alea. Am stat pe margine si am plâns pana cand s-a sunat si m-am zis in clasa si i-a zis profa sa-si ceara scuze, dar după ora si-a cerut scuze si abia abia. Aahaa..si am uitat a va spun ceva..tot azi..Nu ştiu cum a venit vorba si vorbeam eu cu fetele si am spus "în ziua de azi,fac fetele primul pas,dar eu nu-l voi face niciodata",apoi am a intervenit si a spus "dar băieții sunt mai rusinosi" si după a intervenit alte colega sa-i spună ceva si eu atunci voiam sa-i spun ceva,dar.
Deci,spuneti-mi ce sa mai cred? Nici nu stiu. Ma place sau nu?
Dau funda, multumesc.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E mai timid. Poate si un pic de lipsa de educatie. Fa tu primul pas daca esti mai curajoasa si daca crezi ca tii la el.

| KALASHER a răspuns:

Nu.Si sa nu mai plangi public daca te lovesti.E penibil.(In caz ca vrei sa te placa cineva)