| Tania0721667157 a întrebat:

cum pot sa dau jos din burta? sa slabesc! abdomene sau...?

8 răspunsuri:
| Madu2027 a răspuns:

Poti sa faci si abdomene dar sa tii si o dieta

| fuzzer a răspuns:

Abdomenele doar definesc.

Mai intai trebuie sa scapi de stratul adipos (de grasime) de pe burta. Ai nevoie de niste exercitii speciale si o dieta sanatoasa, bazata in mare parte pe fructe si legume.

http://www.eva.ro/despre-exercitii-pentru-slabit/

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Abdomenele nu te ajuta la slabit.
trebuie sa ai o Alimentatie corecta, si sa faci cardio.

| alialinu75 a răspuns:

Poti sa faci abdomene, sa alergi, sa sari coarda, sa faci diverse exerciti sa mananci sanatos, diete.
1. Stai in pozitie de drepti.a. Sugeti burta. Intinsi pe spate sugeti incet burta. Apasati cu mainile pentru a fi siguri ca ati expirat tot aerul din burta. Dupa care inspirati usor. Repetati de 10 ori.
b. Din sezut cu picioarele indoite. Intindeti-va usor pana atingeti cu pieptul genunchii. Reveniti in pozitia initiala si rasuciti corpul spre dreapta. Repetati miscarea, insa de data aceasta va rotiti spre stanga. Faceti 8 repetari atat la stanga cat si la dreapta.
2.Mergeti la culcare cu o ora mai devreme. Astfel, a doua zi nu veti fi epuizati.
3.Renuntati la apa minerala acidulata.
4.Consumati pepene rosu la desert.
5. Adaugati otetul in dieta ta.
6. Mananca incet.

| OmulCUMAsina a răspuns:

Odieta simpla eu am slabit 40 kg. Dimineata mananci fulgi de porumb cu lapte la ora 12-13 o conserva cu carne doarece e nevoie de proteine si seara 3 mere dar nu inainte de ora 18 sau in loc de mere poti sa mananci pepene galben sau rosu

| Dlkee a răspuns (pentru OmulCUMAsina):

Si in cat timp ai slabit? big grin

| AdinaSabina a răspuns:

Buna!
Fa mult sport! Asta te ajuta foarte mult si incearca sa nu mananci prea multe dulciuri dar nici nu te infometa, am patit-o odata si era sa ajung la spital..incearca sa mananci cat mai multe fructe si legume.

| Mythra a răspuns:

Abdomenele pot fi plictisitoare... poti sa te duci in parc sa alergi... sau sa pedalezi in fiecare zi o ora. Ca sa slabesti nu e nevoie sa te infometeziwinking