| ŁοłłϊÞοÞ a întrebat:

kiss Cum pot sa modific culoarea ochilor (mai exact, din caprui in verzi/albastri) in Photoscape sau Photoshop (CS4)? big grin Dau fundita! :* Merci :*

Răspuns Câştigător
| M a răspuns:

Deschizi poza, si o ai pe ecran, te duci la Layers (Layer 1, Layer 2), click dreapta si Duplicate Layer (pe layerul cu poza)
O sa-ti apara 2 straturi cu acelasi continut.
Selectezi pe cel de-al 2-lea strat ochii (poti sa folosesti Polygonal Lasso Tool sau Lasso Tool) si dai ctrl + u si-ti apare o fereastra mica cu culori, prima ar trebui sa fie strict cu schimbarea culorilor (paleta de culori este RoGVAiV - sau RGB -red green blue), ce-a de-a doua este Saturatia (cat de colorat sa fie -culori aprinse-), si ultima este lumina, cu cat sa fie mai intunecat sau mai deschis - de obicei o sa fie negru spre stanga si alb spre dreapta. Te joci acolo cu culorile si dai ok.
De acolo poti sa te joci cu modurile layerelor (Normal, Multiply, Screen, etc... sunt foarte multe), si poti sa folosesti Filter > Blur > Gaussian Blur si-ti blureaza imaginea, poti sa dai Preview sa vezi imaginea cum arata. Aici cheia e sa dai primul strat /layer pe saturatie 0 ca sa-ti faca imaginea alb-negru si dai Multiply la layerul de deasupra. Ti-am zis, faci cum vrei
(in photoshop)
funda?batting eyelashes:*

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In photoshop poti schimba culoarea, cu photoscape nu merge.