| IDontAcceptPresent a întrebat:

Buna TPU.
Cum pot scapa de un dor care nu imi mai da pace de cand a inceput scoala si pana acum.
Nu e vorba de o persoana ci de un lucru foarte important pentru mine care m-a ajutat sa cresc cu bune si cu rele,sa invat,sa socializez, da este vorba de scoala.Nu stiu de ce spun unii ca anii de liceu suntnu cei mai frumosi,eu am trait un paradis in scoala generala,printre atatia oameni faini,atmosfera de neinlocuit, ore de curs deosebite si o intreaga aventura in cei 8 ani petrecuti in ea.La vechea scoala gimnaziala,ma intelegeam bine cu toti colegii,cunosteam aproape toata scoala,toti profesorii,fiecare clasa, laborator sau cabinet.Eram un fel de baiat popular si ma intelegeam foarte bine cu toti colegii mei care parca aunu fost a doua mea familie.
Nu pot sa trec peste aceasta despartire, pur si simplu nu pot sa o iau de la capat sa incep "o nouanou viata" la liceu cand eu eram acomodat de atata timp cu scoala gimnaziala.As mai fi dat orice numai sa mai fiu alaturi de vechiila colegi, profesori si vechea scoala inca un an dar nu se poate.Stiu ca viata merge inainte si trecutul ramane o rana adanca dar nu pot trece peste.Probabil cand voi ajunge sa lucrez nu imi va mai fi dor de liceu pentru ca imi dau seama dede acum ca nu se compara cu scoala generala.
Ce pot face in privinta asta? Cum imi pot continua viata? Exista ceva cu care iti poti sterge amintirile sau nu stiu orice sunt disperatlaughing). Acum pe bune un raspuns motivational m-ar ajuta sa trec peste dar nu orice raspuns ci unul venit din suflet...Dau cea mai mare fundalaughing.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca sa faci la fel cum faceai in scoala generala si la liceu si poate in acest mod o sa ajungi sa fii la fel de cunoscut si placut ca-n generala.

| Durassica22 a răspuns:

Mai du-te din cand in cand sa-ti vizitezi scoala si profesorii