| narcisa230627 a întrebat:

Bună TPU! As vrea sa merg vizită la vechea școală(eu sunt la liceu și prin,, vechea școală" mă refer la școala gimnaziala) și nu știu cum as proceda dacă as merge acolo, mă refer la faptul ca nu știu unde să merg prima dată, adică la vechii colegi de generala sau aș sta sa discut mai întâi cu vechii profesori. Îmi puteți da sfaturi va rog?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți în mai multe moduri.
Discuți cu directorul de acolo. Cauți mai mulți colegi ai tăi și faceți o vizită în weekend împreună. Sau vă propuneți să vizitați o clasă terminală de acolo să le povestiți despre experiența voastră de liceeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ești clasa a 9 acum la liceu nu ai ce foști colegi să mai cauți la școala unde ai făcut clasele 1 -8 că și cei ca tine nu mai sunt la școală acolo și sunt la liceu în clasa a 9.

| narcisa230627 explică (pentru anonim_4396):

Îți respect părerea, dar cu privire la foștii colegi mă refeream la cei care încă mai sunt în generală(a 6-a; a 7-a și a 8-a), pentru că noi, fiind foarte putini copii ne cunoșteam toți între noi și eram buni prieteni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru narcisa230627):

Atunci te duci în pauză în școala generală și mergi direct unde sunt cei pe care îi cunoști și acum sunt cu o clasă mai mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri în școală exact când e pauza - vorbești 10 minute cu foștii colegi - pleci din școală după ce s-a terminat pauza.