| ßíïì a întrebat:

Cum sa fac un baiat sa ma placa. Il cunosc din iarna si e cel mai bun prieten ai prietenului meu cu care sunt impreuna doar pentru ca stiu ca ma place foarte tare. Eu il plac pe celalalt. Am aflat ca ma placea in iarna si cand vorbim pe facebook sau mess mereu ma intreaba daca mai sunt cu ala si eu ii zic ca si cand il intreb de ce m-a intrebat ca stia de la prietenul lui imi zice ca a vrut sa auda asta de la mine si uneori pune o fata trista.
Ce sa fac?!

2 răspunsuri:
| oliviaa29 a răspuns:

Nu are sens sa mai stai cu celalalt daca nu il mai placi. Spune-i deschis ca nu mai crezi ca poate sa mearga relatia si el va intelege. Vorbeste cu cel pe care il placi si spune-i ce simteai pentru el. Nu ezita pentru ca probabil are deja inima franta. Roaga-l sa iesiti undeva sa va cunoasteti mai bine. Mult noroc!

| alexforyou a răspuns:

Ai doua variante
1)te desparti de prietenul acual si te combini cu celalalt
2)stai cu amandoi laughing