| Gliganandreeateodora a întrebat:

Cum sa ma despart de prietenul meu si sa nu-l ranesc, nu-l iubesc, tin doar la el si suntem de 3 saptamani impreuna, se comporta cu mine de parca as fi o regina, dar eu nu simt nimci pentru el... am fost o data impreuna si apoi inca o data ca ne-am impacat, dar eu nu simt nimic pentru el deoarece sunt indragostita de un baiat care nici macar nu stie asta. As vrea niste sugestii cat mai bune, multumesc:*!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te retragi cu diplomație, îi spui că ai alte priorități!
Pa, pa.

| lorena15 a răspuns:

Ii spui ca nu e genul tau si la inceput i-ai dat doar o sansa, sa vezi daca merge, si spune-i ca e prea dragut pentru tine, si daca suntei doar de 3 saptamani sigur uita repede deci keep calm

| AndraVioleta0899 a răspuns:

Hei. Cel mai bine ar fi sa-i spui ce simti, eventual sa nu-i zici de acel baiat pentru ca, daca tine la tine, s-ar putea sa reactioneze urat, desi nu stiu cat de mult poate sa tina la tine doar in 3 saptamani, dar cine stie. Spune-i intr-un mod dragut ca sa nu il ranesti. Daca iti e teama poti apela la mesaje daca nu vrei sa-i spui in fata. Ii spui adevarul: ca nu mai simti nimic special pentru el si ca ar fi mai bine sa va despartiti pentru ca nu poti fi o persoana pentru care nu simti nimic, nu? Mult noroc. :*