| maria_7252 a întrebat:

ma numesc maria si am o problema va rog ascultati-ma.
Am 16 ani ma rog ne impliniti mai e unpic...Eu si cu prietenul meu suntem impreuna de 5 luni dar nici macar nu ne-am tinut de mana sau sa ne sarutamcrying. Am vrut sa ma despart de el dar el ma iubeste mult si mi-e mila de el sa ma despart ca stiu cum e.Si nu vreau sa il tin de mila pentru ca o sa afle si o sa fie si mai dureros pentru el.Asa inaine sa-l cunosc pe el mi-a placut foarte mult de un baiat mult mult numai ca el era impreuna cu prietena mea cea mai buna si nu am zis nimic ca sa nu ii despart. El s-a despartit de prietena mea si e de mult timp singur. Si mi-a spus ca ma place si ma iubeste si etc. I-am marturisit sentimentele mele dar nu pot sa ii fac asta prietenei mele desi s-au despartit si ea a zis ca nu mai simnte nimic pentru el.Planul meu este sa ma despart de prietenul actual deoarece nu il iubesc si nu simt nimic de fapt nu mai simt. Dar nu stiu. Mereu m-am lasat pe mine pentru altii sa le fie bine altora si mie nu. As vrea sa fiu cu el, dar sunt prinsa intre ciocan si nicovala sad va rog din suflet ajutati-ma ce sa fac sa ii dau papucii sau nu. Sa fiu cu el sau nu funda pentru un sfat bun va rog nu va bateti joc sad

Răspuns Câştigător
| airam a răspuns:

Mdaa...dar uneori este bine sa te mai gandesti si la binele tauhappy eu zic ca ar trebui sa te desparti de cel cu care estithinking si sa incerci o relatie cu celalalthappy desi nu e tare frumos sa te combini cu fostul iubit al prietenei tale, daca tu simti ca il iubesti cfred ca ar trebui sa incerci sa vezi ce iese:*

5 răspunsuri:
| Angelique a răspuns:

Daca nu-l iubesti pe prietenul tau actual,atunci n-ai de ce sa mai stai cu el pentru ca o sa suferi, si in privinta baiataului de care s-a despartit prietena ta cred ca ar trebui sa incerci o relatie, deoarece prietena ta nu-l mai iubeste si nu cred ca o sa se supere sau ceva.Succeswinking

| beea22 a răspuns:

Hmmmm...eu zic sa ii dai actualului sosonii si fi fericita cu prietenul ala al tau ce naiba numai la altii de gandesti gandeste-te la tine fata.Ca prietena ta s-a despartit de el si nu mai simnte nimic daca e prietena nu va fi egoista si geloasa asa cum ai tinut si tu in tine dragostea interzisanca sa fie fericita daca face crize aia inseamna ca nu tie prietena funda?

| Alinka_7611 a răspuns:

Papushika. te-as sfatui sa te desparti de actualul iubit. deoarece asta deja nu e relatzie intre iubiti dar e prietenie... si de mila tot nu cred ca ar fi corect sa va intilniti in continuare...
zii totul asa cum este... " trebuie sa ne despartim din cauza ca nu simt nimic pentru tine " si iata asa...
ce tzien de prietena ta ai face bine sa vb cu ea si sa vezi daca nu are contra caci nu merita din cauza unui baiat sa va certati.
si cu baiatul care il placi fii mai atenta. pentru ca ei toti iubesc si nu stiu ce pe colo dar dupa pot lovi unde cel mai tare doare... nu vreau sa te descurajez dar ti-am zis tot ce am gindit...:*

| Channel_8872 a răspuns:

Ok eu cred ca ar trebui sa fi sincera cu prietenul tau si nu te mai lasa pe tine pentru altii. si din moment ce nu simti nimic pentru el e mai bine sa te desparti de el nu mi se pare corect sa iubesti si sa nu fi iubit asa ca mai bine ii spui ce simti tu cu adevarat, iar el daca te iubeste asa cum spune te va lasa sa fi fericita alaturi de baiatul de care iti place si va incerca sa te uite.

| maria_7252 explică:

Va multumesc va multumesc din suflet! Eu vizitez pentru prima oara acest site si...imi era frica sa nu isi bata joc de mine multumesc ca va pasa o sa tin cont de tot ce mi-ati zis va multumesc inca odata :*