| FaraNume2 a întrebat:

Da,stiu ca au mai fost o multime de intrebari, dar reincerc si eu. Am 16 ani si as vrea sa va cer niste pareri despre cum as putea sa-mi produc banii de buzunar.Si va rog.fara "sa ajuti vecinii,parintii,batranii...", lucrurile astea le faci din respect la urma urmei. Vreo idee despre ce as putea face in weekend (spre exemplu) pentru a-mi castiga banii de buzunar?... fundita pentru cel mai util raspuns puppy dog eyes :*!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca esti fata sau baiat si de ce esti pasionat...
Daca esti fata, ai putea sa te faci reprezentant Avon, Oriflame, etc, sa coafezi cunostinte, prietene, prietenele prietenelor, etc contra cost. Ai putea machia. Ai putea sa iti iei kit pentru unghii cu gel si sa faci unghii cugel, iesi in avantaj si castigi destul de bine.
Daca esti baiat, ai putea invata cum sa instalezi windows-uri, si sa faci acest lucru contra cost, sa copiezi CD-uri pentru unele persoane,... sa promovezi anumite produse, te poti angaja pe timp de vara la magazinul profi, din cate am auzit, cu acordul/semnatura parintilor - nu trebuie sa fi vanzator, ci sa imparti pliante sau sa le faci reclama, asa ceva.

| FaraNume2 explică (pentru anonim_4396):

Sunt fata.Si ca sa fii reprezentant la Avon si chestii de genu' trebuie sa ai si cunostinte, adica sa poti face o comanda serioasa....si ca sa instalezi windows-uri, sa copiezi CD-uri etc. se descurca mai toata lumea...zic eu.

| MilkWithCereals a răspuns:

Poti sa faci rost de bani folosindu-te de talente. Daca ai talent la desen, poti face portrete. Daca stii sa canti la chitara, poti merge intr-un loc public si sa canti cateva melodii. Sau cu vocea, daca te pricepi.
O alta modalitate. poti sa te angajezi ca vanzatoare pentru inghetata, sa plimbi cainii vecinilor, sa scoti la plimbare copiii lor, etc. happy