| fearlessss a întrebat:

Daca faci facultatea de drept ce posture poti sa ocupi? Adica avocat si mai ce? Ziceti`le pe toate daca le stiti, plz. Fundaa

Răspuns Câştigător
| unangeaveccoeurcasse a răspuns:

Absolvent Facultatea de Drept: jurist, judecător, procuror, avocat, notar, executor judecătoresc, consilier juridic, lichidator, mediator, grefier, referent de specialitate asigurări, agent consular, ofițer de legătură vamală, consilier de proprietate industrială autorizat, consilier de probațiune, expert vamal, formator/formator de formator, registrator de carte funciară etc.
Absolvent masterat: Drept şi Administraţie Publică Europeană: funcţionar public, specialist în administraţia publică, consilier instituții publice, funcţionar public european, inspector în administrația publică, consilier/expert forță de muncă și șomaj, expert accesare fonduri structurale și de coeziune europene, consilier afaceri europene, auditor intern în sectorul public, evaluator de competențe profesionale.
Ştiinţe Penale: expert prevenire și combatere a corupției, expert criminalistică, cercetător în domeniul științelor juridice, asistent de cercetare în domeniul științelor juridice, ofițer de legătură vamal, judecător, procuror, avocat.
Drept Comunitar: referent relații externe, funcţionar public european, referent/consilier armonizare legislativă, mediator, expert administrație publică europeană, consultant administrație publică europeană, expert achiziții publice, consilier afaceri europene, consilier diplomatic, cercetător în domeniul științelor juridice, asistent de cercetare în domeniul științelor juridice.Succes!

1 răspuns: