| pwp a întrebat:

daca vreau sa devin politista, trebuie sa urmez un liceu anume?

cat mai multe detalii va rog!

funda!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Eu stiu ca poti face orice liceu vrei, dar dupa aia trebuie sa faci academia de politie, la care e concurenta destul de mare, si unde este foarte greu, si sunt si probele fizice foarte grele.

Noroc :*

| lucian a răspuns:

Da trebuie sa faci liceu de politie dar trebuie sa ai note ft bune si un fizic bun

| Ayna a răspuns:

Trebuie sa inveti bine la liceu ca sa ai note foarte mari(concursul este marisor) si mai ales pregatirea fizica sa fie la inaltime. Dupa finisarea liceului iti dai documentele pentru admitere la o Academie de politie!

| valyalexia a răspuns:

Trebuie liceul de politie neaparat. succes si sa stii ca ai de invatat:*:*

| KriSt3n a răspuns:

[si eu tot asta vreau sa ajung] Poi eu am aflat d la o ruda d ea mea care e politissta ca trebuie sa urmezi un liceu...nu neaparat unu anume. dar sa fie cu profilu' umanwinking iar apoi dupa ce termini liceu.si daca ai medie de intrare la academia de politie dai akl si cu diploma... poti sa devii ceea ce tzi.ai propus!winking

| itsnotmyname a răspuns:

Nici nu stiti despre ce vorbiti! Poti urma ce liceu vrei tu ( profil uman, real, sau altele: economic, stiintele naturii pedagogic, sportiv). Asa ca o stire: liceele de politie s-a desfiintat, iar ultima promotie a absolvit in 2009. In primul rand te interesezi despre aceasta meserie, si incearca sa vezi dincolo de faptul ca vei purta o uniforma. Ca sa ajungi sa porti uniforma, pentru ca la majoritatea fetelor aici se rezuma totul, trebuie sa urmezi academia de politie, ori o scoala de agenti de politie. Acestea se fac dupa ce termini liceul. Ca sa intri la academie, dai examen psihologic, medical, sportiv si scris. Bafta!

| uSeR_6817 a răspuns:

Da iti trebuie un liceu de politie si vei avea de invatat la greu ...bafta...primesc funda? pls

| Valentina_Clara_1998 a răspuns:

Cat trebuie sa ai media pentru a intra la academia de politie?

| nicu27 a răspuns:

Ai dreptate KriSt3n dar asta se intampla mai demult, inainte sa bage ministrul invatamantului legea cea noua prin care trebuie sa dai egzamen sa intri la un liceu, nota de la egzamen si cu mediile dein 5-8 se impart la 3 si cu media aia intri. sad Dar la egzamenul de la Politie trebuie sa inveti destul de mult si cel mai greu o sa fie la probele sportive. Eu iti urez mult noroc happy