| Lsksm a întrebat:

Bună TPU!
Dacă vreau să mă transfer la un alt liceu, unde trebuie să fac mai întâi cererea? ...La liceul la care vreau sau la liceul la care sunt acum?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Faci cerere de transfer la liceul unde doresti sa te transferi, sa vezi intai daca iti este acceptat transferul si apoi informezi liceul unde esti, ca te muti.
In general, transferurile se fac la inceput de an scolar, nu in timpul anului scolar.
Asadar, sanse de transfer nu mai ai acum, pana la anul in septembrie, cand poti depune cererea de transfer.

| Catalina990099 a răspuns:

Mai întâi la cel la care vrei sa te transferi, sa vezi daca accepta. Apoi, la cel unde esti acum.