| GyoLove a întrebat:

Dati-mi si mie niste sfaturi sau niste site-uri cum sa invat sa cant vocal. Mie imi place foarte mult sa cant si mi-am dorit de mica sa devin cantareata, dar unii cum ar fi mama si fratele meu spun ca nu prea am voce, si nu ma pot face cantareata daca nu am voce. Dar mie totusi imi place foarte mult sa cant. Poate ca nu prea am voce, dar eu cand cant mie mi se pare ca chiar am voce.Si chiar daca sa spunem ca nu am voce, oare in viitor pot deveni cantareata sa imi perfectionez vocea? :d... Multumesc anticipat! Si Funda.

2 răspunsuri:
| valeria4u a răspuns:

Buna! Si eu gandesc la fel ca tine happy Vreau sa devin cantareata, chiar daca nu am voce si ma gandesc : " Daca imi doresc asa mult acest lucru, de ce sa abandonez?" Fac in fiecare zi exercitii vocale (singura in camera) pentru ca atunci poti canta ce vrei, fara sa-ti fie rusine happy

Daca vrei, poti incepe cantand melodii mai usoare, o melodie romaneasca, nu ceva ca "Someone Like You" sau alte melodii straine. Incearca sa-ti antrenezi vocea cu astfel de melodii vei reusi!
Bafta si sa ajungi pe micile ecrane! happy :X

| IonutPopa a răspuns:

Sa stii ca te inteleg perfect,si eu sunt la fel,unii imi spun ca nu am voce altii spun ca am, si mie chiar imi place cum cant.O alta solutie care m-a ajutat pe mine e sa incerci ceva diferit, eu inainte nu prea puteam sa cant muzica pop, nu puteam atinge unele note asa ca m-am schimbat pe rock (bine asta e doar o sugestie), iar acum pot atinge notele pe care nu le puteam atinge in trecut
Iti urez bafta si ne vedem pe mariile ecrane Bafta big grin