| ECUCI a întrebat:

DAU FUNDA pentru raspunsurile care ma ajuta. Va rogg ajutati-ma! Am o prietena foarte buna, cea mai buna care trece printr-o perioada foarte proasta. Ar fii in stare sa-si i-a viata din cauza unei fete. In ultima vreme a inceput sa aiba caderi nervoase din cauze diferte pe care nu le cunosc foarte bine, dar stiu ca s-a mai si certat cu prieteni foarte buni. Daca va mai avea o cadere nervoasa mama ei o va interna intr-o clinica particulara. Fata cu pricina a inceput sa bage minciuni serioase si multe alte chestii, iar marea problema este acea fata pe care nu foarte multi o agreeaza dar problema este ca eu am adus-o in grupul asta. Ma simt vinovat. O alta parte a Suferintei ei este ca parintii ei se cearta mereu, chiar au divortat da inca continua sa se certe. Ce ar trebui sa fac ca sa o ajut? Ar fii o idee sa o fac pe acea fata sa ii para rau ca a venit in aceasta tara? (ea a venit din Anglia) Adica sa o fac sa sufere, insa stiu ca razbunarea este arma prostului.

Răspuns Câştigător
| LolaKissTheGirl a răspuns:

Pai, ar trebui sa discuti cu fata din Anglia si sa-i zici s-o lase in pace. In al doilea rand, ar trebui sa vorbesti cu cea mai buna prietena a ta si sa-i zici sa nu mai ia toate minciunile in serios. Cat despre grup ar trebui sa le zici la fel. Numai bine!

4 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Complicat rau.Ma gandesc ca singurul lucru pe care l`ai putea face ar fi acela de ai fii alaturi.CAt despre grup, pune o vorba buna despre ea. Iar cu parintii nu ai ce face. E un lucru de familie care nu te priveste si cu care trebuie sa se descurce.Stiu ca ai vrea sa o ajuti, dar nu poti interveni peste tot

| LolaKissTheGirl a răspuns:

Mersi pentru apreciere, GhitaMircea123456! Iti doresc sarbatori fericite, numai bine si o vacanta placuta!

| Indian a răspuns:

Mei daca o iubesti e logic ca ar trebui sa fii alaturi de ea, daca o iubesti decat ca pe o prietena la fel. Ajut-o sa treaca peste, dar nu stiu ce ar zice parintii ei cand tu stai sa ii fii alaturi. Daca tu ai adus-o in situatia asta si parintii ei stiu de chestia asta... e mai complicat.Totusi arata-le ca te-ai schimbat in bine. Dca nu iti pasa de ea, treci peste, dar e fffff trist sa faci acest lucru.Alta alternativa ar fi sa o lasi si pe ea putin sa ia o pauza.Si Doamne fereste sa o faci sa sufere ca a venit in tara! NUUUUU! Nu!
Pei vrei sa se sinucida? Ori incerci sa o ajuti.Decat sa o faci sa sufere mai mult, mai bine treci peste.

| Pungash a răspuns:

Mah cel mai bun lucru ar fi sa discuti cu ea sincer si sa incerci sa o faci sa recunoasca toate minciunile... oameni apreciaza cand au parte de asa ceva. urmatoare faza ar fi sa discuti cu parinti ei sa o ajuti sa se duca la un psiholog ajuta foarte mult. nu trebuie sa vorbesti in numele ei niciodata...nu e bine sa faci asta.si sa ii fii alaturi esti oricum. cel mai bine e sa o faci sa inteleaga ca a gresit si lumea acorda a 2 sansahee hee mai ales daca va stiti de mult