| Nothing05 a întrebat:

dau fundita. din nou am nevoie de sfaturile voastre.sa incep

Acum vreo 5 luni sora mea a inceput sa vorbeasca cu un baiat. el o placea de mai demult, ea il punea la incercare ( ea nu-l vazuse pana atunci, doar el o "pandea" sa o vada). au vorbit vreo 3 saptamanii incontinuu iar cand sora mea s-a hotarat sa se vada cu el, a ramas dezamagita. spune ca nu e genul el
Asa. el tot a insistat sa fie cu el. ea nu. a inceput sa vorbeasca cu mine ( eu fusesem cu el vreo 5 luni inainte, dar ne-am despratit, dar am ramas prieteni). am inceput sa vorbim din nou, el punandu-mi intrebari de sora mea...eu ii raspundeam. vorbeam zilnic.prin mesaje, la telefon. el fiind foarte curios de sora mea, fiind in stare sa faca orice sa fie cu el. dar ea, ramanea rece la faptele lui.
Prin decembrie, am inceput sa tin din nou la el. el imi spunea ca ii pare rau ca ne-am despartit, ca ar fi dorit sa fiu eu cea la care tine, cea pe care o iubeste, ca el ar mai vrea sa stea cu mine doar ca nu poate acum deoarece tine prea mult la sora mea.am inteles
Dupa ce a spus lucrurile alea, i-am spus ca eu inca tin la el, dar nu vreau sa-l pun intr-o situatie proasta. el a ramas surprins.de atunci, el s-a certat cu sora mea si nu isi mai vorbesc. el tine la ea dar vrea sa o uite.am vrut sa il ajut, dar nu vrea. tin foarte mult la el, e un baiat extraodrinar. e singurul care ma intelege iar cand am fost cu el (acele 5 luni) m-am simtit minunat

Si ca totul sa fie "perfect" a inceput sa vorbeasca cu prietena mea cea mai buna. a intrebat-o daca vrea sa fie cu el dar ea a spus ca nu-l place si ca daca vrea sa fie cu adevarat fericit sa ma intrebe pe mine ( stiu. e o prietena adevarata;-) ). el nu tine la ea. mi-a spus asta. vrea doar sa o uite pe sora mea si cauta refugii

Intebarea este aceasta. ce sa fac? sa-l caut eu? oare este adevarat atunci cand a spus ca regreta ca ne-am despartit? Parea atat de sincer. mi-a spus ca sunt prietena lui cea mai buna. TPU HEEEELP! ce ati face daca ati tine atat de mult la o presoana?

M-am cam lungit. dar simteam nevoia sa ma descarc.scuze

3 răspunsuri:
| RALce a răspuns:

Pai daca tii chiar asa de mult la el, si el tine la tine, impacati-va... dar mai intai asigura-te ca sora ta nu simte nimic pentru el.Stii,chiar daca ea a spus ca nu e genu' ei poate sa ii placa de el. Mie mi s-a intamplatsad

| maissner a răspuns:

Tine conte de ce a zis RALU si vezi, exista posibilitatea ca el sa te considere o foarte buna prietena si chiar sa tina la tine dar sa nu te mai placa. Eu ma inteleg foarte bine cu un tip si aproape ca pot spune ca il plac dar el mi-a spus ca nu simte nimic pentru mine in directia asta, dar ca il inteleg foarte bine si sunte foarte buni prieteni. Poate foatul tau prieten vede in tine doar e foarte buna prietena dar nu si o viitoare iubita, doar o fosta. Sper ca te'am ajutat :*

| mihamica a răspuns:

Pai as avea 2pareri: adica poate a zis ca ii pare rau ca v-ati despartit deoarece inca te mai iubestehappydar de ce atunci cand ai zis ca tii la el nu a zis: hai sa fim din nou impreuna dar a2a parere ar fi mai ok: Daca incearca s`o uite pe sora ta de ce nu profiti de aceasta situatie? Adica o va uita doar daca va incerca sa fie cu altcineva si ai putea fi tu aceeawinkingmult noroc:*