| Dede51 a întrebat:

De cam acum un an sunt prietena cu o colega de clasa. La inceput, totul era ok, radeam mereu din orice motiv si ne distram super bine. Incepand de anul asta sa zicem ca am devenit CELE mai bune prietene si ea imi tot da apropouri ca nu sunt o prietena buna sau lucruri de gen. Ieri, toata ziua am incercat sa ma comport ca o prietena adevarata cu ea. Nici macar nu a observat. La un moment dat am vrut sa o imbratisez si mi-a dat o palma peste mana. Mdaa. Eu, cum sunt mai slaba, logic ca m-a durut. Si n-am mai vorbit cu ea timp de vreo 10 minute. Cand, pana la urma am inceput din nou sa vorbesc cu ea mi-a spus " acum vorbesti cu mine " asa mai sarcastic.
Eu una m-am saturat de ea. Ce as putea face?
Fundaaa.

Răspuns Câştigător
| daniela281 a răspuns:

E ciudat felul in care se comporta "prietena ta". Poate ar trebui sa te intrebi daca este ea o adevarata prietena? Daca crezi ca tu esti de vina atunci iti asumi un risc prea mare. Daca te-ai saturat de ea atunci acordai sansa sa-ti dovedeasca ca este prietena ta. Supuni-o unui test si vezi reactia ei. Aici vine vorba si de cita incredere ii acorzi.Andre Malraux a spus:" Prietenie inseamna sa fii alaturi de prieteni nu cand au dreptate, ci cand gresesc."