| ioana619 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! M-am certat cu o prietena(care este si colega de clasa) rau de tot si nu am mai prea vorbit cu ea de ceva timp dar a inceput brusc de vreo 2 zile sa vorbeasca cu mine... Azi dupa scoala am vrut sa o imbratisez si ea s-a uitat urat la mine si a zis "NU!". Cum pot sa imi cer scuze?

Răspuns Câştigător
| resemnat a răspuns:

Foarte simplu:

nu ai de ce sa-ti ceri scuze din simplul motiv pentru ca ea ti-a intors spatele atunci cand ai vrut sa ii vorbesti, desi chiar ea a facut primul pas prin faptul ca acum 2 zile te-a cautat!

acum 2 zile te-a cautat si tu ai acceptat-o, iar acum tu ai cautat-o dar ea nu te-a acceptat deci NU ai de ce sa iti ceri scuze!

P.S! Ba dimpotriva, ea ar trebui sa-ti ceara tie scuze, iar daca nu va face asta prea curand, trateaz-o cu indiferenta!

Spor la treaba!

| ioana619 explică (pentru resemnat):

Faza e ca am simt prost si simt ca am facut ceva stupid...ea m-a ajutat sa trec peste niste lucruri cam nasoale dar in ultimele luni s-a purtat cu mine de parca nu ma cunostea

| ioana619 explică (pentru resemnat):

Oricum, multumesc foarte mult pentru raspuns

5 răspunsuri:
| resemnat a răspuns:

Chiar daca te-a ajutat sa treci peste anumite chestii nasoale nu ii da dreptul acum sa se joace cu tine asa cum vrea ea!

multa noroc! multumesc pentru funda!

| aley03 a răspuns:

Pai spune-i ca ti pare foarete rau pentru ce s-a intamplat atuncea si iti ceri iertare si daca eu o prietena adevarata te va erta

| marymery98 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa intri in dicutie cu ea si sa vorbiti despre ce s-a intamplat, urmand sa-ti ceri scuzehappy sper ca am fost de ajutor:*:*