| TeREe a întrebat:

Buna TPU de ceva timp imi curge un lichid alb si miroase urat si m-am interesat si este o infectie Candidoza si trebuie tratat cu un medicament ovule. Acest medicament nu stiti cant costa si daca la farmacie ti-l poate da fara reteta, si cum se ia si dupa cat timp mai poti face sex dupa ce iei medicamentul ala?

2 răspunsuri:
| motan444 a răspuns:

Fii cuminte lichidul ala nu e aparat ciuperca aia sunt multe afectiuni la care ai scurgeri albicioase cu toata rusinea mergi la medic te oate afecta pe viitor daca e ceva mai grav

| andreeamada a răspuns:

Consulta medicul ginecolog, iar daca acesta spune ca ai candidoza iti va da un tratament care costa in jur de 100-150 ron, cu ovule, iar daca nu se vindeca va trebui sa il continui. Sex nu ai voie sa faci 2 saptamani de la administrarea tratamentului. happy