| Cosminel1192 a întrebat:

Imi curge din urechi un lichid transparent si miroase urat.
Poate fi de la casti si de la betisoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai OTITĂ medie sero-mucoasă :(

Vezi mai multe detalii despre otită la linkul :
https://www.medicover.ro/......-tratament

http://www.sfatulmedicului.ro/......ealai_5518

http://www.romedic.ro/otita-medie

http://www.arcadiamedical.ro/blog/tag/tratament-otita/

În PRIMUL rând, îţi recomand un control la medicul de familie!
Iar acesta îţi va da o Trimitere la O.R.L. ( dacă consideră necesar )...

Toate cele bune şi multă sănătate.

| Cosminel1192 explică (pentru bursuc001):

Am avut dop de ceara si inainte de asta tot asa curgea lichidul. S-a uitat, a scos dopul dar nu mi-a zis ca as avea ceva, i-am zis ca ma si mananca urechile si a zis sa nu mai bag betisoarele in urechi si sa dau cu prosopul, dar ma mananca laughing

| bursuc001 a răspuns (pentru Cosminel1192):

Şi mâncărimea respectivă este un simptom al otitei sad

Mergi la medicul specialist ORL-ist!

| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa fie vorba de otita si da este posibil sa fie cauzata de casti/betisoare. Mergi cat mai repede la un doctor.

| sMecki1000 a răspuns:

Da, poate fi de la casti sau de la betisoare insa se poate sa iti fi intrat apa multa in urechi si sa-ti fi curatat ceara si alea. dar mai bine, du-te la doctor.

| Huntress a răspuns:

Mergi neaparat la un medic, caci noi nu iti putem spune cu exactitate... Totusi, de la casti nu cred ca este, eu stau in continuu cu castile in urechi si n-am patit niciodata asa ceva laughing Vezi sa nu fie vreo infectie.

| Stefan_Calinescu_1998 a răspuns:

Posibil dar du-te la doctor pana nu se agraveaza altfel ajungi la operatii si alte din alea mai bine du-te la un consult...Succes