| Ioana_2144 a întrebat:

de la ce varsta se pot face cursuri de modeling si ce inaltime trebuie sa am plzz fundabatting eyelashes si va rog fara mistouri

8 răspunsuri:
| Ioanaa_5834 a răspuns:

Pai depinde niciodata nu e tarziu sa faci ceea ce iti doresti, modelingul cere foarta multa frumusete, deligatete, gingastie. Trebuie sa fii slaba si sa ai peste 1, 50... acum depinde si unde te duci. o sa te incete pasi scenici. si o sa fotografiezie. ai grija ca o sa te macheze foarte mult happy Succes

| Ioanaa_5834 a răspuns:

Ok scuze... dar poti sa te duci de la ce ani vrei asa ca daca esti mai mica nu poti neaparat sa ai 1. 65 :p

| Simonyka a răspuns:

18 ani 1. 70winking

| Simonyka a răspuns:

Se accepta de la 1. 65 in colo nu de la 1. 50 straight face

| Mariinaa a răspuns:

Buna!
Ca sa faci cursuri de modeling nu conteaza varsta cu cat mai devreme cu cat mai bine!
Iar ca inaltime, in general manechinele au 1. 70 (peste) dar sunt si manechine gen :Gina Pistol care are 1. 68!
Sper ca te-am ajutat!
pa, pa

| Myssteriusthanlife a răspuns:

Pai daca vrei sa devi profesionista incepi de la varsta de 5-6-7 ani eu am inceput de la 6 ani dar m-am lasat repede deci trebuie la varsta de 18 ani in jur de 1, 70 si 55-57 de kilograme

funda?

| Rez0o a răspuns:

Deci nu conteaza varsta
Conteaza daca ai un corp frumos(sa nu fi o scandura dreapta)si inaltime nu stiu daca, conteaza prea mult. Daca ai peste 1. 55 merge
Am facut si eu cursuri de modeling timp de 3 ani dar am avut un accident de masina (nu conduceam eu) si mi-am rupt glezna.Nu am mai putut continua tongue;*

| BeBebuu a răspuns:

Pei eu am facut cursuri de modeling la 9 ani am avut prezentari, sedinte foto dar m-am lasat pentru ca eram copil si nu a atragea prea mult sa stau cateva ore bune la poze ma plktisem...mai bine e sa faci cand esti mai mare. app trebuie sa fii inalta trebuie sa ai masurile 90-60-90 sau pe aproape :p trebuie sa te abtii de la multe iti spun din propria eperientza profesurul meu d la modling cand ma vedea cu ceva dulce in mana mi lua si mil arunca imi veneau atuncia toţi draci imi venea sa il batlaughing orkum BAFTAwinking