| LoveBadx a întrebat:

TPU! De la un timp m-am ingrasat foarte tare incat sunt plina de celulita pe corp.Imi puteti recomanda vreo dieta foarte buna si rapida, dar fara sa se lase pielea de la slabitul brusc! Dau fundakiss.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Bună!
Cel mai bine apucă-te de sport. Mergi la sală, sau fă-i tu exerciţii acasă. Îţi dau un program care înlocuieşte foarte bine o perioadă mai lungă de exerciţii la sală :
-20 abdomene încete
-20 genoflexiuni încete
-10 flotări încete
-20 de sărituri
În legatură cu alimentaţia, ai grijă ce consumi. Renunţă la prajeli, bea 2 l de lichide pe zi (fără sucuri acidulate. Doar: apă, sucuri naturale făcute de tine în casă, ceai etc. ), încearcă să înlocuieşti pâinea albă cu cea neagră, fără dulciuri.
Un pont, dacă simţi vreodată nevoia de ceva dulce, mănâncă un fruct proaspăt şi-ţi va trece pofta.
Succes!

2 răspunsuri:
| Titanos a răspuns:

Sunt contra dietei Dukan

| BalanescuAlex a răspuns:

Poti incerca dieta Dukan, este foarte usoara si da rezultate fantastice, am 6 saptamani si am slabit 9, 3kg.http://dietadukan.ro/regimul