| OanaSwiss a întrebat:

De la un timp. m-am ingrasat foarte mult, daca mananc intr-o zi mai mult pun cateva kg in plus straight face O dieta mai simpla imi puteti recomanda?! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DianaScorpio a răspuns:

In opinia mea, cea mai buna si mai placuta dieta e urmatoarea: mese mici si dese. O data la 3 sau 4, maxim 5 ore, cate o masa care sa nu fie mare. Iar la mese sa mananci orice, eu mi-am demonstrat mie insami ca mai mult decat caloriile si alimentele in sine, conteaza mai mult cantitatea si felul cum iti obisnuiesti organismul. Mancand des si putin organismul nu este lasat sa "stea locului", el trebuind mereu sa lucreze pentru a descompune mancarea, lucru care este si sanatos, si care accelereaza arderile in organismhappy
Si nu uita de cele 30 de minute de activitate fizica zilnicabig grin

4 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Renunţă la sucuri, dulciuri şi grăsimi, mănâncă mâncare sănătoasă, fructe, legume, bea multă apă şi nu neglija mişcarea fizică!

| Teo a răspuns:

Dieta simpla.
3 zile legume si fructe
3 zile lactate
3 zile carne slaba
Dimineata si seara bea cate o cana de ceai verde(9 zile).
Fara sucuri si foarte mult sport.
Si inca un sfat nu mai manca dupa ora 7.
Mult succes.happy

| PinkPanther a răspuns:

Du-te la un doctor endocrinolog, nu e normal, sau ai o problema cu glanda sau daca mananci prea sarat retii apa si aia o vezi la cantar, pentru retentia de apa bea ceai de soc, pentru glanda doar doctorul iti poate recomanda ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punct de vedere al alimentatiei,elimina produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,alune sau fistic.In rest,mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp).Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(mananci exact cat iti trebuie).Cea mai importanta,in schimb,este miscarea.Alearga zilnic in jur de 20-30 de minute cu viteza medie si vei reusi,astfel,sa slabesti frumos,treptat si sanatos.Succes.