| anonim_4396 a întrebat:

Deci. eu ma simt singura. toate prietenele mele au cate un iubit. si se inteleg foarte bine. insa eu nu am. Cand lor le placea de cineva eu le ajutam sa fie cu acea persoana, dar, cand mie imi placea de cineva pe ele nu le interesa. Baietii imi spun ca sunt super de treaba si de gasca dar nimic mai mult. Si nu sunt urata. de fapt. unele persoane imi spun ca sunt frumoasa. deci nu e vorba de aspect aici. Ele nu se gandesc ca poate si eu as vrea un prieten si mereu aduc vorba despre ei. Uneori eu mai ieseam pe afara, la un suc, la un film cu vreo 2 cupluri plus inca cineva ( care avea prieten dar nu venea mai deloc ) iar cele 2 cupluri incepeau sa se sarute iar eu stateam ca proasta. Am cunoscut baieti draguti. si am fost cu cativa. dar m-au parasit. si spuneau scuze de genul : " OOO. ne despartim..imi pare rau. eu nu mai simt acelasi lucru. plus ca imi place de altcineva" si eu ma simteam atat de prost. mai ales ca de obicei afla toata scoala ca mi-a dat unu din ei mie papucii. ma rog. s-a intamplat cam de 2 ori cu mai mult timp in urma. Totusi, eu ma simt singura si mi-as dori un prieten. si mi se pare ca astept trenul in aeroport. si baietii cu care am fost si-au batut joc de mine. ce sa fac? Dau funda + voturi.

P.S : Multumesc mult de tot ca ati citit. apreciez. :*

Răspuns Câştigător
| CristiB93 a răspuns:

Pfff chiar imi pare rau sad ca si-au batut joc baietii aia de tine, din cate vad,esti o fata minunata si meriti pe cineva serios si sa te iubeasca, dar din pacate fete ca tine dau intodeauna peste cine nu trebuie, dar nu iti face griji sunt sigur ca o sa iti gasesti pe cineva care sa te merite,doar trebuie sa astepti si sa ai rabdare happy. In ce ai scris aici m-am regasit putin si pe mine,chiar daca sunt baiat,si pe mine intodeauna fetele m-au parasit desii eu le iubeam cat puteam de mult si pe fiecare o tratam cat am putut eu de serios si ofeream intodeauna cel mai mult, poate si din cauza asta nu am noroc, deoarece eu intodeauna ofer cat pot eu de mult intr-o relatie, nu stiu, oricum nu am decat sa astept si asa trebuie sa faci si tu, oricat vei cauta, vei da doar peste neseriosi, doar asteapta, eu asa fac happy, nu ma mai grabesc si sa dau peste cine nu trebuie chiar daca imi doresc si eu foarte mult o prietena serioasa, aceasta este greu de gasit, dar sunt sigur ca nu imposibil asa si tu chiar daca iti doresti, trebuie sa ai rabdare si sa nu cazi in bratele la oricine, daca te place cineva, tine minte, acela te va cauta si se va lupta pentru tine si sa nu te bagi cu cineva doar asa ca sa ai si tu un prieten ci doar in cazul in care chiar iti place si tie de el caci altfel nu va tine mult, eu iti spun aici ca si cand mi-as spune mie deoarece cum am spus mai sus ma regasesc si pe mine in ce ai scris tu acolo, iti spun cum procedez eu sperand astfel sa te ajut, daca vrei fa si tu asa, daca nu numai bine iti doresc si la multi ani happy si sper ca 2013 sa iti indeplineasca dorinta happy kiss

| becka133 a răspuns (pentru CristiB93):

Multumesc mult si ma bucur ca am intalnit pe cineva ca mine si ca avem atatea in comun. Daca vrei sa mai vorbim adauga id-ul b3cka99 happy LA MULTI ANI! :* happy

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lasa nu fi disperata, toate se intampla la timpul lor

| Parkmin a răspuns:

Te-ai gandit sa intrii pe site-uri pentru a-ti gasi prieten? Sunt site-uri special create pentru a-ti gasi un prieten

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te agita atât. Lucrurile cele mai bune se petrec atunci când le aștepți mai puțin.

| victorandrei a răspuns:

Dar de ce te agiti, nu trebuie sa cauti ca cine este pentru tine va aparea la un momentdat

| d3javw a răspuns:

Ce sa zic nu-ti fa griji ca o sa apara el...Doar o chestiune de timp dar sti...incearca sa-ti faci un prieten cu care ai ce sa vorbesti nu doar asa.,, sa zica lumea ca ai prieten'' marog hai la multi ani!

| PisicutzaCuTupeu a răspuns:

Daca pe ele nu le intereseaza de tine, nu le poti numi "prietene", se gandesc numai la ele. Vor numai sa le dai dar fara sa dea nimic in schimb.
Baietii nu prea stiu sa aprecieze ce au langa ei. Rar mai gasesti pe cineva care sa te inteleaga si sa te iubeasca.
Cat despre prietenele tale, nu am ce spune egoiste e cel mai potrivit cuvant. Mai mult ca sigur sunt invidioase pe tine si de asta reactioneaza asa. Alege pe cineva care sa nu-si bata joc de sentimentele tale. Si nu te descuraja de ce spun ele. Te pup. Si ai grija ce faci. :*
La multi ani!

| becka133 a răspuns (pentru PisicutzaCuTupeu):

Multumesc mult de raspuns! E foarte convingator. si m-ai ajutat sa pivesc lucrurile dintr-o alta lumina! La multi ani si tie! :* happy

| PisicutzaCuTupeu a răspuns (pentru becka133):

Mi-am exprimat doar parerea. Ma bucur ca te-am ajutat! :*

| ღflorinaღ a răspuns:

1.Incearca sa vorbesti cu prietenele tala dar, cred ca nu te vor intelege.Stiu cum e...si la mine e la fel numai ce este o problema.Viata e dura si cred ca stii prea bine acest lucru si poate ca acesti baietinu au putut sa te aprecieze poate ca nu le pasa dar, un lucru e sigur:vei avea si tu odata si odata un baiat care te va respecta si care te va iubi, cat despre prietenele tale, chiar nu stiu ca sa zic dar un lucru e cert:in viata vei da peste multe necazuri.Sa nu tragi concluzii pripite inainte sa cunosti o persoana.
Chiar daca te simti singura, asta nu inseamna ca si esti singura, chiar daca nimeni nu te intelege, si chiar daca toti te critica.Ai un dar si nu-l prierde, chiar daca esti adolescenta si chiar daca te certi cateodata cu parintii tai...ei te inteleg. Poate ca nu are sens ce zic dar, deschideti larg ochii si privestein jurul tau.Cu siguranta vei descoperi pe cineva care te va aprecia si care nu-si va bate joc de tine, de sentimentele tale, poate ca nu anul care vine sau peste 2 sau chiar 5 ani dar va veni..si poate atunci vei fi fericita si nu vei fi singura.
2.Nu te gandi chiar tot timplul la acest lucru, gandeste-te ce o sa faci cu adevarata ta iubire, poate ca te vei simti mai bine!
An nou fericit!

P.S.:Sper ca te-am ajutat si ca nu te-am plictisip prea mult...sad

| becka133 a răspuns (pentru ღflorinaღ):

Nu m-ai plictisit absolut deloc! Iti multumesc enorm pentru raspunsul tau! happy Mersii si un an nou fericit! :* :* happy