| Giulia97Anna a întrebat:

Deci in liceu la mine era un baiat care ma placea, dar era timid si a cerut ajutorul unei colege sa-mi transmita mie ce vrea sa-mi zica.Eu curioasa din fire am vrut sa ma intalnesc cu el.M-am intalnit cu el,eram eu,el, colega lui si o colega de-a mea.Insa lucrurile nu au mers cum trebuia,pentru ca eu nu-l plac,doar ca un prieten,nu e genul meu, e prea timid.Si eu sunt timida,dar eu vreau un altfel de baiat,putin dracos,ca sa ma completeze,vorba aceea:Contrarile se atrag.Oricum,tot prin intermediul colegei lui,i-am spus sa-i zica ca nu e genul meu,pentru ca eu nu aveam curaj,si nu voiam sa-l vad dezamagit. Oricum,nu stiu de une,dar in clasa mea s-a aflat de chestia asta, eu cu baiatul acela.Si intr-o ora,doua colege vorbeau despre asta.Una o intreba pe cealalta,ca de ce nu am vrut sa fiu cu el,ca cine nu a vrut? Cealalta a zis ca eu nu am vrut.Iar cealalta a zis:Ce proasta! :/ WTF! Ce are fata asta? In primul rand am auzit-o perfect,putea si ea in pauza sa ma barfeasca, daca tot asta vroia.In al doilea rand ce o intereseaza pe ea/ele,de viata mea personala? Ma rog,eu mai mult m-am descarcat aici, iar intrebarea mea este:Voi cum ati fi procedat daca erati in locul meu?

Răspuns Câştigător
| Satango a răspuns:

Bună!

Sinceră să fiu, aş fi procedat la fel ca tine. De ce? Pentru că dacă tu nu îl placi şi el te place nu este o relaţie de iubire. Intr-o relaţie ar trebui să simtă amandoi aceleaşi sentimente ca să fie o relaţie de iubire. Astfel, dacă ai fi acceptat să fi cu el ţi-ai fi făcut rău şi ţie dar şi lui. În plus, cum ai zis tu, trebuie să vă completaţi unul pe altul. Îţi trebuie lângă tine cineva care să te protejeze, cineva care să vorbească nu un papă lapte. În legătură cu acele fete, şti cum se zice : Dacă cineva vorbeşte de tine înseamnă ca îi eşti importantă. Oricum la fel cum spune Florenta16 aceste bârfe nu se vor termina niciodată. Părerea mea este să nu dai o şansă la ceva ce nu este şi ce şti că nu va fi.
Baftă!

| Giulia97Anna explică (pentru Satango):

In sfarsit cineva care gandeste exact ca mine big grin

5 răspunsuri:
| Florenta16 a răspuns:

Stii ca in clasa mereu vor exista barfe, mai ales intre fete, si mereu vor fi bisericute care vor comenta tot ce prind in cale. Este ceva tipic noua la varsta asta, si asta e problema tuturor ca se baga in viata noastra personala, pentru ca pana la urma si tu le-ai barfit la un moment dat, si daca nu pe ele, pe altele sau altii da.
Stai linistita, nu te consuma. Daca vor sa fie ele cu baiatul ala, nu au decat a incerce, mai ales ca tie nu iti place, dar ai grija, ca mi-e sa nu te atasezi de baiatul ala pana la urma.
Daca as fii fost in locul tau ii dadeam o sansa, pentru ca si eu sunt timida, dar imi plac mai mult baietii timizi decat unii tupeisti, si daca imi comenta careva, pur si simplu imi dadeam ochii peste cap si nu bagam in seama si imi vedeam de treaba mea. Asa sa faci si tu de acum! Bafta!

| Giulia97Anna explică (pentru Florenta16):

Nu cred ca este vreo sansa sa ma atasez de baiatul ala, eu in prezent imi place de alt baiat.

| 010123 a răspuns:

La fel caq tine, dar exista mereu barfitori printre noi.

| paulpetrolistu a răspuns:

Nu ii lasa pe altii sa iti calce in picioare farama de demnitate ramasa!