| EduardPaul94 a întrebat:

Buna tpu..deci pot sa va spun ca ma simt foarte nasol..problema e o fata..ma tin dupa ea de anul trecut din iarna ..cam asa..tot timpul cand ne intalneam ea imi zambea si ma privea in ochi deci intr-un fel mi-a dat sperante. vorbeam si la scoala,si prin mesaje si pe net, in oras nu am iesit pentru ca ea nu e din oras.dar invatam la aceiasi scoala..eu m-am atasat foarte mult de ea,pot spune ca m-am indragotit de ea sad,eu vazand ca ea tot imi da semne si asa am vorbit cu ea de o relatie si imediat forte revoltata mi-a zis ca nu vrea ca nu ne potrivim, ca cica are prieten..deci va da-ti seama cum m-am simtit eu dupa atata vreme ..mai ales ca intr-o pauza cand ne-am intalnim si se sunase, am dat sa o pup pe obraz si mai mult am pupato p gura decat p obraz..si nu a zis nimica ..nu stiu ce sa mai fac de cateva zile tot stau suparat si simt ca-mi bubuie capul, nu stiu de ce a fost asa. poate fiindca ma incurcasem si cu vara ei.dar cu vara ei doar am vorbit nimic mai mult.dar aia probabil intelesese altceva..nu stiu ce sa fac ..sunt foarte trist..cine a trecut prin asa ceva intelege..deci nu ma luati la misto. daca aveti sa-mi da-ti niste sfaturi ca nu stiu ce sa mai fac ..nu mai am chef de nimicsad.dau funda!(eu sut clasa a11-a ea a 8-a poate conteaza daca va zic si asta)

Răspuns Câştigător
| DaniAdrian a răspuns:

Ar trebui sa uiti usor de ea pentru ca, cum ai spus si tu este in clasa a 8 si e mica nu prea gandeste ea matur la 13-14 ani. Ei ii arde acum doar sa se plimbe sa rada si sa se joace, incearca sa nu te mai gandesti la ea de exemplu poti sa faci cunostinta cu alta fata, nu zic sa fiti impreuna dar si ca prieteni ar fi bine, mai schimbi o vorba, mergeti la un film, un suc, la o plimbare prin parc, vorbiti despre orice si te asigur eu ca o sa uiti de ea mai repede de cat ai crezut.Succes.

1 răspuns:
| DWDT a răspuns:

Ia-o mai usor. Nu trebuie sa-i zici asa dintr-o data ca vrei o relatie. Da-i diferite semne (gen pupici si inimioare pe mess de ex). mai pupo pe obraz. ai grija de ea. si abia dupa asta sa-i ceri o relatie. Funda?