| catapanther a întrebat:

Deci sunt un baiat de 13 ani si am nevoie sa strang 50 de lei pentru a-mi cumpara o piscina cu 200 lei. Pana acum am 50 lei. Treaba sta astfel, parintii au spus ca ma ajuta dar mi-e rusine sa le cer sa puna restul pana la 200. Avem o situatie financiara destul de buna dar nu pot zice ca nu avem ce face cu banii. Asa ca, daca as avea eu jumatate din suma ar fi perfect. Cu parintii am lamurit. De la bunici nu pot cere deoarece ei mi-au dat cei 50 de lei pentru ca i-am ajutat la treburi casnice iar la tara nu o sa ma mai duc o perioada de timp. Pe vecini nu pot sa-i ajut cu ce stiu eu ce treburi deoarece stau la bloc iar la noi in casa iarasi nu pot face treburi contra cost deoarece asta ar insemna sa cer bani tot de la parinti. Alocatia nu vine pana la inceputul lunii viitoare iar pana in august e ca si gata vara si e gata si promotia de la magazin. De angajat iarasi nu ma pot angaja fiind ca numai de la 16 ani e legal. V-as fi foarte recunoscator daca m-ati putea ajuta. Multumesc anticipat. (e clar ca dau fundita celui mai bun sfat).

2 răspunsuri: