| anaraffaella a întrebat:

Eu am luat bacalaureatul din sesiunea aceasta din august cu 7.30.Am luat 7.50 la limba romana, 5.40 la matematica si 9 la geografie dar la facultatea la care vreau sa merg imi trebuie o nota mai mare la limba romana.As vrea sa stiu daca anul viitor mai pot sa dau bacalaureatul din nou doar la limba romana pentru a- mi mari nota chiar daca acum am luat bacalaureatul.

2 răspunsuri:
| LollypopMe a răspuns:

Nu mai poti! Daca l-ai luat, asta este!

Este buna nota care ai luat-o! Oricum, eu nici nu ma obosesc cu romana.

Cred ca ar merge sa faci contestatie!

| cole21 a răspuns:

Din cate stiu eu nu se pot mari notele la bac decat daca nu l-ai luat. Adica odata ce esti "admis", nu mai ai cum sa il dai