| OnlyTheScript a întrebat:

Eu invat la Scoala Gimnaziala Letcani de 6 ani. Vreau sa ma transfer la Colegiul National din Iasi si am 13 ani ( deci trec in clasa a 7-a). As vrea sa ma transfer din semestrul I ( adica din septembrie 2013). Acum am mai multe intrebari:
1. Oare ma accepta din semestrul I?
2.La ce materii ar trebui sa dau proba?
3.Biblioteca "Titulescu" apartine colegiului?
4. Cine imi poate da un model de test care va trebui sa il aplic pentru a fi admisa la colegiu?

P.S.: primeste fundita cine imi raspunde la toate intrebarile si cine ma ajuta cu adevarat laughingwinking papa :* ( scuzati categoria)

1 răspuns:
| Giazmo a răspuns:

Salut si eu sunt din Iasi! Iti spun ceva. Nu merita sa te transferi la liceul national. In primul rand nu o sa mai ai viata o sa trebuiasca sa inveti de dimineata pana seara. Nu o sa mai ai prieteni pentru ca nu o sa mai ai timp de ei si multe alte lucruri. Mai bine du-te la un Colegiu Tehnic. Succes. Daca doresti sa iti pierzi copilaria si viata du-te acolo dar parerea mea muta-te la un liceu tehnic. (am 15 ani si stiu despre ce vorbesc)