| Denisee1 a întrebat:

Buna Tpu.Eu sunt in clasa a 8-a.Trebuie sa incep sa ma hotarasc la ce liceu si la ce profil vreau sa dau.Dar sunt foarte indecisa.Sunt buna la biologie,chimie,geografie, si cat de cat la romana.Ma cam bate un pic faza cu functii sintactice si cazuri etc.Matematica nu mi se pare chiar grea,dar nu as vrea sa merg pe mate-info. Daca ati inteles ce am zis laughing, la ce profil si liceu sin Bucuresti imi recomandati sa dau?

2 răspunsuri:
| ionica56 a răspuns:

Daca esti buna la biologie, chimie e clar ca ar trebui sa te axezi pe profil real: STIINTE NATURALE
Acolo faci si mate dar mai usor ca la Mate info, de asemenea romana.
E unul dintre cele mai bune profile, poti ajunge ce doresti dupa absolvirea lui :*

| ShyBirds a răspuns:

Buna! Nu stiu sa iti raspund legat de profil, dar de liceu cel mai bine ar fi sa alegi unul de cultura generala si abia la facultate sa dai pe ceea ce vrei sa fii.De exemplu, mie imi place engleza foarte mult si daca as da la un liceu de engleza si cand termin sa ma razgandesc, ce m-as face? Decizia ramane a ta! Ai incredere in tine, vei reusi!