| Paul1126 a întrebat:

Eu sunt un baiat mai timid, adica atunci cand vorbesc cu fata de care-mi place zambesc mai mereu nu prea vorbesc si incerc sa evit sa vorbesc ca sa nu zic o prostie cu care sa ma fac de rusine, si cand altcineva ma intreaba care o plac pe acea fata incerc sa schimb subiectul...Eu as vrea sa stau cu acea fata dar nu stiu ce sa spun in prezenta ei.

Pareri despre ce sa fac? Ea este vorbareata,este in clasa cu mine,are o prietena foarte apropiata cu care sta mai mereu (deci nu apuc sa raman singur cu ea, ca sa pot vorbi "intre 4 ochi"), iar eu sunt un baiat destul de linistit in clasa happy

Dau funda celui cu cele mai bune sfaturi!

Răspuns Câştigător
| MariusBoy2013 a răspuns:

Salut uite cum sa faci..Deci, cand iese de la scoala te duci cu ia(nu cred ca mori daca o conduci pana acasa.) pe drum ii spui ce neai scris noua, ca esti timid si ca eviti sa vorbesti cu ia pentru ca nu vrei sa spui ceva gresit in prezenta ei(sinceritate), ii spui ca e frumoasa si o inviti la un suc(bineinteles tu platestilaughing )...si acolo o sa vorbiti despre voi.winking

3 răspunsuri:
| veveritacafenie a răspuns:

In primul rand laughing sfatul meu este sa vorbesti cu colegii si sa ramaneti singuri in clasa sau daca nu dupa ore o conduci acasa.

| Si_Atat_Sel_1996 a răspuns:

Nu stiu daca e prea tarziu dar fie.
esti ceva de genu. Sa nu te vada prietenii tai ca dupa incep sa te vorbeasca pe la spate sau ceva de genu.
Fii sincer cu ea spune-i frate Uite sunt Timid si asta e.
Daca te place dupa ce ai iai spus inseamna ca tine la tine, daca nu asta e.
Sau incearca sa o inviti pe afara sa vorbiti doar in 2, sa fie ceva romantic viata e lunga nu trebuie sa fii asa timid.
Invito la un suc, sau la o plimbare spune-i cat de mult o iubesti ca tii la ea... numa ca esti timid fii vorbaret si glumet incearca tot posibilul si nu uita... sa nu fie prea tarziu!

| Michaedi a răspuns:

Asta e si problema measad