| Issei a întrebat:

Eu vreau sa creez animeuri cand voi fi adult. Vreau sa fiu ca si Masashi Kishimoto. Stau in Iasi. Imi puteti spune la ce liceu sa ma duc pentru a crea desene animate / animeuri? Si la ce facultate ma pot duce?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tot ce e legat de arta, exista liceu de arta in Iasi

| Issei explică (pentru suntserios):

Unde pot invata si sa creez animeuri?

| suntserios a răspuns (pentru Issei):

Iti dai seama ca nu ai sa inveti asa ceva. Ai sa inveti desenul in general, grafica pe calculator in particular daca alegi o facultate pe profil. Nu cred ca exista la vreo scoala in lumea asta cursuri de desen pentru animeuri

| Zabbyel a răspuns:

happy pentru a crea trebuie sa ai o foarte mare imaginatie bogata happy
liceu. de arta si desen evident happy
fac. in genu arta happy