| EdyC a întrebat:

Fisa de inscriere pentru admiterea la liceu se completeaza dupa ce ai aflat rezultatele la examen sau inainte?

Răspuns Câştigător
| ILoveTacos a răspuns:

Pai la noi in clasa a 8-a la ora de dirigentie a venit cineva care ne-a spus codurile de la liceele la care vroiam sa mergem si am primit fisa pe care a trebuit sa o completam, dupa care fisele au fost luate.

Deci fisele se completeaza inainte cu primele trei sau mai multe optiuni, iar in functie de rezultat esti repartizat la un liceu anume.

Sper ca te-am ajutat!

| EdyC explică (pentru ILoveTacos):

A, deci ai mai multe alegeri de liceu?

| ILoveTacos a răspuns (pentru EdyC):

Pai e un cod diferit pentru fiecare profil de la fiecare liceu. Poti sa scrii ce liceu vrei si ce profil vrei, dar sa fie in ordinea in care vrei sa te duci.De exemplu,daca vrei la mate-info la liceul Cutarescu scrii un cod,dupa care poti sa scrii codul de la mate-info la liceul Nationalescu(nume stupide) sau codul de filologie de la Cutarescu. Daca scrii prima varianta,inseamna ca daca nu ai punctajul necesar sa intri la Cutarescu mate-info, dar il ai pe cel necesar sa intri la Nationalescu mate-info, te duci acolo.

Nu stiu daca e destul de clar, dar da, ai mai multe alegeri de liceu.O sa-ti explice totusi mai bine cand primesti formularul.

| EdyC explică (pentru ILoveTacos):

Mersi mult.Deci daca la liceul 1 nu am media necesara ma repartizeaza la liceul 2 unde poate am media necesara, nu?

| ILoveTacos a răspuns (pentru EdyC):

Da,sau la profilul 2(daca vrei sa ramai la acelasi liceu).De obicei, mediile de admitere sunt in ordine descrescatoare:
-mate-info
-stiinte
-filologie.

Cu placere!

| Vvistula a răspuns (pentru ILoveTacos):

La mine nu a fost asa

8 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Nu e adevarat sunt pe cls a 9 si iti spun sigur fisa de inscriere la liceu se completeaza dupa ce ai aflat rezultatele penntru ca acolo se pun si codurile de la licee si nu poti sa spui ca vrei undeva cand nu stii ce note ai luat oricum iti spun 100% sigur fiidca am trecut deja prin faza asta.

| BeStMaN a răspuns:

Inainte pentru ca inainte optezi pentru anumite licee

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Inainte de aflarea rezultatelor