| ...:::My\Tears/Run\Black:::... a întrebat:

[FUNDA :X ]Imi puteti spune si mie diferite lucruri adica tot felul de chestii pentru handmade? Cum ar fi Fimo sau altele. Multumesc >big grin

Răspuns Câştigător
| EMYLYAKOS_8257 a răspuns:

Bijuteriile sunt cele mai bune produse handmade si pe langa fimo poti folosi margele, perle pe care sa le pui pe o bentita din satin (gasesti la croitorie si e ff ieftina) si apoi dupa ce ai pus margelele/perlele faci nod la fiecare capat si ca sa inchizi bratara/lanticul faci o fundita din cele 2 capete. Sau poti folosi bucati de piele colorata, material textil, imagini imprimante si lipite pe un suport solid si astfel poti crea medalioane, poti folosi mecanisme de ceas dar deja se complica lucrurile, oricum din mecanisme de ceas pot iesi niste bijuterii geniale, mai poti folosi sarma, bratari simple din lemn pe care sa le pictezi apoi, ata colorata etc. Pe langa bijuterii poti sa faci gentute, portofele, brose, accesorii telefon etc. Pentru muuulte idei si exeple superbe click pe www.breslo.com sper ca te-am ajutat:D

1 răspuns:
| adriana_5421 a răspuns:

Origami