| LucaTheodor a întrebat:

Imi puteti spune tot felul de idei Handmade?

6 răspunsuri:
| oanabuysomeweed a răspuns:

Bratari ale prieteniei lantisoare din scoici, Pernuta pentru ace, Cercei din pene de paun, Fundita din material textil.
daca vrei sa aflii cum sa le faci uite: http://ilovehandmade.ro/category/idei-de-handmade/

| ÐÿÅ a răspuns:

Pentru a face aceasta decoratiune avem nevoie de:
o portocala
o lumanare
un cutit
cuisoare
crengute de brad

Pasul 1:
Luam o portocala si o taiem in jumatate;

Pasul 2:
Scoatem pulpa din interior la ambele jumatati, iar la o jumatate ii decupam un capacel rotund;

Pasul 3:
Intr-o jumatate punem o lumanare pastila;

Pasul 4:
In cealalta jumatate de portocala infigem cuisoare pe marginea capacului decupat;

Pasul 5:
Aprindem lumanarea, punem capacul cu cuisoare si asezam pe un pat din crengute de brad alaturi de bunataturile gatite de Craciun.

| alexclaudiu2003 a răspuns:

Casute din lemn

| Bristena a răspuns:

Buna!
Eu creez handmade.Am chiar si un blog ( daca vrei sa-l vezi, trimite-mi un mesaj privat ), asta ca sa stii ca ma pricep la lucrusoare handmade :)
Si ca sa-ti raspund la intrebare :
Anul acestaa se poarta fimo, daca ai auzit de el.E ca o plastelina care o modelezi dupa bunul plac, si apoi o pui in cuptor 30 minute si se intareste.E recomandat, in special, pentru bijuterii. Uite aici unpandant facut de mine, care ar putea sa te ajute ca "idee handmade"
http://www.google.ro/......tp?/imgres

sau

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Acestea doua sunt facute din fimo.

Insa si quilling-ul este o idee foarte interesanta, de care eu m-am apucat de curand (poti cauta pe google imagini)
Sper ca te-am ajutat!

| LucaTheodor explică (pentru Bristena):

Stiu ce este fimo si nu gasesc in orasul meu. Am cautat, dar nu am gasit.
Si quilling... de mult fac quilling.

| Bristena a răspuns (pentru LucaTheodor):

Buna! Poti face si comanda online. Trebuie sa incerci neaparat fimo.

Întrebări recente