| Cocolino24 a întrebat:

Fundita! >:d< Deci : cu ce sa incep? Acum 2-3 luni ne-am despartit. Nu stiu daca a fost vina mea. Nu ne puteam vedea. Eu stau cam in mijlocul orasului si el la 2 km de mine. Daca tot nu ne puteam vedea el a pus punct. Am avut acel sentiment, dupa orice despartire, ca nu voi mai simti nimic niciodata si ca mereu voi tine la el. Dar, timpul a trecut. Si in urma cu o saptamana, in seara de Mos Nicoale, am primit un mesaj pe facebook de la un baiat. Voia sa ne cunoastem. Eram sigura ca vrea sa faca misto. Si el statea departe cam la 1 km de mine. Am vorbit. El avea o reputatie de baiat rau cum ca isi batea joc de orice fata cu care statea. Prietena mea mi-a spus ca lumea scoate vrute si nevrute. Nu trebuie sa judec pe cineva dupa ce spune lumea. Mi-a marturisit ca ma place. Ca nu sunt falsa ca restul fetelor, ca nu iau totul "in serios" adica nu sunt siropoasa, ca ne cicalim si ii place asta. Trebuia sa ne intalnim. M-am pregatit de 2 ore cu parul hainele potrivite etc. Cand sa ies din casa primesc un mesaj : " Nu mai ies. Am treaba [ si a spus motivul ". Ma rugasem de mama sa ma lase [ e foaarte stricta]. In cele din urma m-a lasat. In fine, cand am vazut mesajul am ramas uimita. Ma pregatisem atata timp si el mi-a tras clapa. straight face Apoi ma suna mama si imi ziceca daca nu-l cunosc pe acest baiat, cum sa ne intalnim? chestii din astea. Adica... Ea imi spuneca ma lasa apoi ma jigneste in toate felurile imi spune tot felul de vorbe si ichide fara drept la replica crying. Cum ne putem vedea? Sa ma lase si in alte locuri?straight face sad puppy dog eyes crying

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun ca daca te place ar trebui sa vorbiti si sa ajungeti la o concluzie, sa ramaneti impreuna sau nu.

| motan444 a răspuns:

Reputatia aia nu e in vand ai sa suferi ca fraiera parerea mea

| OlariuRox a răspuns:

Draga mea cati anisori ai tu? in primul rand nu e departe la 1 km,in al doilea rand mama ta crede ca poti cunoaste un om daca niciodata nu stai de vorba cu el, in al treila rand, sa stii ca exista si un gram de adevar si in vorba lumi. Nu te crede in vorbele lui, intalneste-te cu el si vezi cum se poarta nu te arunca in bratle lui prea iute. explica-i mamaei tale ca esti cuminte si cu capul pe umeri si te duci doar sa vorbesti cu el ca nu se va intampla nimic eventual, inceraca sa il da-i el la telefon pentru a sta linistita.

| MrsVamp a răspuns:

Incearca sa o convingi...

| Coryna4Cry a răspuns:

Daca spui k e atat e stricta, n-ai decat sa o minti k te duci cu altcineva pe afara si sa te intalnesti cu el.Si dupa aia cand vrei sa mai iesi cu el deja il cunosti si nu cred ca ar mai putea avea vreo problema sa nu te lase. Daca nu spune-i k iesi cu altcineva si iesi cu el... Asa e si mama mea si, eu singura solutie pe care am gasit-o asta e...

| OlariuRox a răspuns (pentru Coryna4Cry):

Miniuna are picoare scurte si tot va afla asa isi va pierde increderea in ea.Trebuie sa ii explice si sa-i demonstreze ca e o fata cu capul pe umeri.