| FloryTrandafir a întrebat:

Hai sa va spun o poveste ce ma framanta, e foarte lunga, dar va zic doar jumatate, doar partea la care eu am nevoie neaparat de cateva pareri sincere, sper sa va faceti putin timp din timpul vostru sa mi-o cititi!sadsad
Deci, iubitul meu, are planuri cu mine, avem planuri, ei bine, mie imi vine greu sa cred ca el le va indeplini, pentru ca de mult timp mi-am pierdut increderea ca un baiat va indeplini ce spune unei iubite de a lui, specific ca am avut 2 experiente si de aceea aia mi-au promis luna de pe cer(vorba aia)si nimic din ce ziceau nu faceau, insa iubitul meu este asa de diferit de ei, ma iubeste, ne iubim, ar face zice el orice pentru mine, insa mi-e greu sa cred ca va indeplini tot ce zice intr-un an 2 cat zice el, adica poate aparea"razgandirea"i-am zis eu lui, si face el"de ce trebuie sa ma compari tu cu cei 2 cu care ai fost, eu sunt diferit fata de ei, ai incredere in mine", " ma superi cand nu ai incredere in mine si ma compari","nu ma voi razgandi niciodata"...ei bine aici pic eu, il cred, dupa totul revine la normal adica la aceea vorba"mi-e greu sa il cred", fetelor, baietilor, am incredere in el, in iubirea lui, insa el crede ca nu am incredere la ce imi zice acele planuri adica, nu vreau sa il pierd din cauza ca el crede mai departe ca eu nu am incredere in ce am zis mai devreme, nu il pot convinge de contrariul, ar insemna sa il mint, urasc minciuna si el la fel, nu e bine ca o relatie sa fie pe minciuni.
Ei bine nu stiu ce sa fac si ce sa zic, nu imi ziceti ca sa ma despart de el ca nu as face-o in veci vecilor.
I-am explicat, am vorbit cu el, i-am explicat/povestit experientele mele cu luuux de amanunte, m-a inteles, ma intelege, insa a zis ca sa nu il mai compar cu aia 2, sa las trecutul in urma(normal ca l-am lasat in urma), insa tot am eu aceea teama la baieti, daca intelegeti fetele sadsad, chiar sunt confuza nu stiu ce sa mai spun deloc, nu stiu daca ati inteles ceva din povestea mea, dar v-as fi recunoscatoare daca v-ati da niste pareri oricat de mici, care sa ma poata ajuta, va multumesc anticipat! Dau si fundooi

Răspuns Câştigător
| nik_3884 a răspuns:

Ascult poate ar trebui sa incetezi sa il mai compari cu baietii acei, asa risti mai tare sa-l pierzi, arata-i ca ai incredere in el, daca el are planuri cu tine inseamna ca te iubeste si nu-ti va face nimic rau, incearca sa ai incredere in el, stiu ca asta e greu mai ales dupa aceasta ce ai fost tradata, dar merita sa faci efort daca nu vrei sa-l pierzi! Funda?

1 răspuns:
| Ccrissa a răspuns:

Doar pentru ca ai avut parte de dezamagiri in trecut nu inseamna ca ele se vor si repeta.un pic mai mult de incredere ar ajuta relatia in primul rand si in al 2lea rand, pe el. incearca sa te convinga de toate acele lucruri, si daca tu vezi ca intr'adevar se forteaza si vrea sa le faca...crede'l.daca doar gura e de el... explica'i asta.