| JessicaLove a întrebat:

Recent m-am certat cu iubitul meu, practic cred ca a fost vina mea. Eu nu il cautam niciodata caci eram obisnuita sa ma caute el. Asa ca, intr-o zi el mi-a trimis mesaj doar pe la ora 10 seara iar eu dimineata m-am trezit nervoasa, spunanadu-i ca bine ca pe snap a avut vreme sa posteze dar mie un mesaj nu mi-a dat doar la ora aia. Ok,am realizat dupa ca a fost vina mea deoarece eu aveam pretentii de la el desi eu nu faceam asta niciodata. Trecem peste, s-a suparat rau, astepta sa il caut, eu nu am facut-o,desi era vina mea. Asa ca m-a cautat el iar. ma rog, aflase o vorba ca eu am spus ca nu mai am chef de el. Nu am zis asta,ci doar ca nu am chef sa ma cert cu el, ca vreau sa fie totul bine. Normal ca vorba a ajuns la el altcumva. I-am explicat, a zis ca ma crede, ok, dar a zis ca el vrea sa ne despartim, ca eu fac doar ce vreau din el. ca el mereu trebuie sa isi ceara scuze cand nu are vina. Si am zis ok,sunt de acord. Cand a auzit ca sunt de acord, a dat inapoi zicand ca de ce nu il opresc, de ce il las, de ce nu imi pasa. am terminat discutia si dupa cateva zile i-am scris sa vad ce face. Am vorbit,era ok totul. Dupa doua zile mi-a scris el. si gen tot imi zicea ca suntem despartiti da ii prinde bine sa mai vorbim. si eu m-am suparat pentru ca speram ca ne vom impaca. si i-am zis ca eu nu mai pot asa, ca daca tot vrea sa fim despartiti, macar sa nu ma mai caute. si cand a auzit asta a zis ca vrea sa ne impacam doar ca i-a fost greu sa spuna. In fine, voiam sa aflu daca a vorbit cu cineva intre timp, si a zis ca ce am auzit..cand am auzit ca zice asa mi-am dat seama ca a vorbit. Mi-a zis ca a vorbit cu o tipa pe snap, ii raspunsese in legatura cu un snap cu un prieten comun de-al lor, radeau de el, si ca dupa a mai vorbit cu ea despre facultate, sesiune si asa. am facut scandal normal, adica fix cand suntem certati, miraculos, vorbesti cu ea? pana la urma mi-a explicat ca nu a fost nimic si am inteles. dar azi a pus tot tipul de care radeau ei pe snap ceva poza de la cafea si era etichetat si iubitul meu. si ea a comentat la poza. si primul care i-a raspuns cu un sticker a fost iubitul meu, bineinteles. dupa au urmat si ceilalti laughing in fine, m-am suparat iar. adica, am avut impresia ca celelalte comentarii au fost asa doar sa nu iasa prea tare in evidenta daca ar raspunde doar el. si m-a deranjat rau. adica chiar am impresia ca el vorbeste cu ea. sau exagerez? el zice ca a comentat pentru ca au zis toti ca vor comenta si asa. dar tot m-am simtit prost, dupa ce ii fac scandal in legatura cu ea, se mai afla in treaba sa raspunda asa?

10 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Mie mi se pare ca esti inca o copila care trebuie sa invete sa se comporte intr-o relatie. Chestia asta cu,, astept sa ma caute el '' este clar de la gradinita, trebuie sa fiti egali. Si mai ales cand esti constienta ca ai gresit, tot asteptai sa te caute el, orgolioasa mica ce esti. In copilarie am avut si eu un orgolios d-asta, saracul ce mi-a mai plans pe la usi cand ne-am despartit.
Revenind, invata sa nu mai faci pe femeia fatala, si nu vreau sa fiu deloc dura, dar tot ce-ti spun e adevarat chiar daca pare ca sunt un pic rautacioasa. Nu sunt deloc. Lasa de la tine, cauta-l si tu si discuta tot ce te deranjeaza. Acum cu tipa asta, daca vroia sa fie cu ea, de ce s-a impacat cu tine. Sper ca esti constienta ca el s-a despartit atunci de tine sa vada daca tie iti pasa, si tu ai dat-o cu bata-n balta. Again. Orgolioasa mica!

Gelozia ta nu prea e fondata, ia pune-te in locul lui! Cred ca e doar prietenos si atata tot, dar, cu timpul, daca continui sa fii la fel, nu m as mira sa te paraseasca. Nu neaparat pentru alta, ci pentru ca meriti happy. Nici un om nu merita sa fie tratat asa, tu ii dai impresia ca nu-ti pasa de el, si astfel il indepartezi. Daca pur si simplu nu simti sa fi in relatia asta, lasa-l sa fie fericit, singur sau cu altcineva.

Succes in maturizare.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Halele maica sfanta esti o cicalitoare, sarmanul baiat l-ai obosit PHISIC, lasa-l in pace

| aXy99 a răspuns:

Renuntati la prostiile astea gen Snapchat, sunt inutile.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Gresiti amandoi, dar problema cu tine este ca ai o mentalitate de copil de 10 ani.

| JessicaLove explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Aha, si de ce spui asta?big grin

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru JessicaLove):

Ca esti isterica si faci crize doar pentru ca ti-a trimis un singur mesaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sclav fara coloana vertebrala si o curca cu apucaturi de diva, cu un orgoliu cat pentru 10 regine. Cea mai proasta si des intalnita poveste de iubire a umanitatii. Ideal pentru specie ar fi ca amandoi sa ramaneti singuri pentru totdeauna. Eventual si castrati ca sa nu propagam prostia. Cand vei intelege ca orgoliul asta prostesc si aerele de printesa au lucrat tot timpul impotriva ta si a relatiilor prin care ai trecut va fi prea tarziu ca sa mai poti schimba ceva. La fel cum si el va intelege prea tarziu ca cu cat ii oferi mai multe unei femei cu atat mai putin vei conta in ochii ei.

| kandaraki a răspuns:

Tu esti o copila iar el e un copil, va comportati ca niste bebelusi, iubit - snap - nu ai sunat.
daca o persoana doreste ii va scrie-suna pe cealalta, dar nu va astepta.
daca a acceptat usor sa va despartiti, si tu si el, atunci gata, pa pa, va cautati pe altii!

| AIeXxX a răspuns:

Doamne ce cringe
Sarmanul baiat,
Ai actionat scuza-ma de cuvant ca o proasta
Cine dracu face asa ceva?
Macar il iubesti?

| FlorinFlz a răspuns:

Tu il placi pe el? sau stai cu el decat sa nu zici ca nu stai cu nimeni? daca iti place de el si tii la el, termina cu prostiile astea de diva cum ca tu nu il cauti pe el, cine naiba e el sa il cauti TU? nu? nu-i asa? NU! relatia e in doooooi! cum zice Velea. minim 2. adica tu si el. si tu trebuie sa-i arati ca vrei sa fi in relatie cu el si ca iti pasa de el. Prin faptul ca "decat" stai cu el pe post de "iubita" nu ii faci o favoare, crede-ma! arata-i si tu sentimente. cauta-l!