| deathnote001 a întrebat:

imi place foarte mult vescan, eminem, nane, si alti raperi, si as vrea sa devin rapper, cum as putea? va rog indrumati-ma, cum sa incep, eu sunt mai emotiv, nu pot sa imi controlez emotiile prea bine si asta cred ca ma ajuta un pic, sfaturi?

4 răspunsuri:
| vRemi a răspuns:

Vorbeste cu mama ta sa faci canto, sau ceva de genul pentru a putea sa iti controlezi vocea, apoi trebuie sa urmezi o facultate speciala, trebuie sa ai creativitate, sa compui piese bune.

| asdfgh23 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai ceva de spus, si apoi sa pui in versuri care sa sune ok.si in al2lea rand cand enumeri raperi pune-l pe Eminem primul

| deathnote001 explică:

Mai multe detalii? cum sa fac negative, sau niste covere.

| MasterKush a răspuns:

Vorba lui Pacha Man, nu te apuci asa de rap ca vrei tu, banuiesc ca ai 15-16 ani, e tarziu deja, ca sa faci rap trebuie sa simti ce scrii, nu ca ti se scoala tie sa faci rap. In ziua de azi, sincer, deja sunt prea multi "rapperi".
Sfatul meu, nu te apuca, daca iti place un artist, asculta-l, si nu pune problema de instrumental, pune problema de versuri, care trebuie simtite, nu sa faci rime chinuite si alte chestii. (PS: Nu iti trebuie canto, nu canti pop sau rock, canti rap.)