| Aηηy a întrebat:

Imi place inca din toamna trecuta de un coleg de clasa dar nu i-am spus pana acum pentru ca credeam ca el o sa faca misto si o sa rada de mine daca va afla (el asa face mai mereu). Nu credeam ca isi va gasi o prietena, dar uite ca a facut-o. Eu o cunosteam pe prietena lui si chiar imi zicea ca se simte foarte bine cu el si ca il iubeste. M-am mirat pentru ca ei i-a mers cu el doar pentru ca i-a zis ca il place si il cunostea doar de cateva zile. Relatia lor a durat cam 3 zile laughing. In timpul asta eu mai vorbeam cu ea si tot imi povestea ca se simte bine cu el, ea este fosta prietena a unui coleg din clasa, prieten cu baiatul de care imi place. In timp ce era cu X sa ii zic asa, ea umbla si cu alti baieti si se saruta cu ei. Au vazut-o mai multi din clasa si imi parea foarte rau ca isi bate joc de x.
A trecut si vacanta de iarna si l-am cam uitat, eu nu il bag in seama la scolaa cu speranta ca o sa imi mai treaca sentimentele pentru el dar a inceput el sa ma bage in seama. Prietenele mele din clasa stiu ca imi place de el si banuiesc ca una dintre ele i-a spus lui doar pentru ca era suparata pe mine ca nu mai stateam in banca cu ea. El m-a bagat in seama pe mess si mi-a dat numarul lui de telefon, m-a invitat la patinoar dar nu am putut sa merg pentru ca nu aveam voie sa ies din casa pentru ca eram foarte racita si nu am venit la scoala in saptamana aia. In alte zile la scoala dupa ce venea din pauze se mai aseza langa mine in banca si vorbea frumos cu mine si zambea foarte frumos. La sport m-am jucat volei cu el si mi-a aratat el tot felul de miscari. Eu vreau sa il uit dar nu pot, nu il bag in seama niciodata dar el vine la mine sad. Nu pot sa ma mai concentrez la nimic, nici la teme, la ore doar pentru ca ma gandesc la el.
Sper ca nu v-am plictisit, dar as vrea cateva sfaturi:*.

Răspuns Câştigător
| iustii21 a răspuns:

Pai.

E clar. A aflat ca iti place de el. Dar nu e asa cum crezi tu ca
face misto de tine.Doamne.Ii place de tine daca spui ca vine langa tine, te ajuta, e. t. c.happyComporta'te normal.Nu il uita. O sa regreti.Si nu incerca sa fii imi prietenoasa.Ramai al fel. Daca el te place cu adevarat, te va baga in seama indiferent. Daca vezi ca merge, mergelaughingFunda?hee hee

2 răspunsuri:
| Savy a răspuns:

In legatura cu ce? Nu ti-e clar ca te place? ce vrei mai mult?

| LorE_1016 a răspuns:

Pai tu acum cum te intelegi cu prietena aceea? Bine sau rau? Daca bine de ce nu o intrebi daca i-a spus sau nu lui ca il placi? De ce nul il intrebi pe vreun prieten de-al lui daca chiar te place cu adevarat?